به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فرهاد مهریاری مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک این سازمان در این نشست که با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، روسا و کارشناسان ایمنی ترافیک ادارات کل استان‌های تهران، البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و گیلان برگزار شد، با عنوان این مطلب که آزادراه‌ها در تمام دنیا به عنوان بهترین راه‌ها به حساب می‌آیند، افزود: پرهیز از نگاه مقطعی، تکه‌ای یا لکه‌ای به آزادراه‌ها منجر به استفاده از مزایای آزادراه‌ها خواهد شد.
وی در مدیریت عام نگاه لکه‌ای را به عنوان یک اشتباه تلقی کرد و گفت: تمرکز بر روی نقاط ضعف به هنگام انجام امور با هدف یکپارچه کردن اقدامات و رسیدن به سند توسعه ایمنی در هر کریدور مهم و ضروری است.
مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که در کریدور مهم آزادراه تهران _تبریز اقدام ضربتی لازم است، افزود: این کریدور که به صورت چند استانی مدیریت می‌شود، پس از حصول نتایج مطلوب، بقیه کریدورها را نیز می‌توانیم به همین روش عمل نماییم .
مهریاری ابراز امیدواری کرد این نشست موجب افزایش اطلاعات و هماهنگی هر چه بیشتر استان‌های همجوار برای رسیدن به نتیجه مشترک در اقدامات برای کاهش تلفات جاده‌ای شود.
در ادامه این نشست روسا و کارشناسان ایمنی و ترافیک به ارایه نظرات و اقدامات قابل پیاده‌سازی در سطح محور آزادراه تهران_ تبریز پرداختند.