حجت الاسلام رضا دهقانی نژاد اظهار داشت: مصاحبه دوره «آشنایی با مهارت‌های مشاوره و راهنمایی» با هدف جهت‌دهی و افزایش مهارت­های مشاوره­ای طلاب و روحانیون استان یزد، با حضور ۶۰ نفر از طلاب و روحانیون زیر ۴۰سال طی روزهای پنجشنبه و جمعه یکم و دوم بهمن ماه در سالن اجتماعات مدرسه امام خمینی(ره) یزد برگزار شد.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان یزد با بیان اینکه این مصاحبه توسط حجت الاسلام و المسلمین امیری مسئول دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه علمیه قم و چند تن از معاونین وی گرفته شد، افزود: از مجموع ۶۰ نفر شرکت کننده در این مصاحبه تنها ۳۰نفر از طلاب و روحانیونی که در مصاحبه حد نصاب نمره را کسب کنند می توانند در دوره «آشنایی با مهارت‌های مشاوره و راهنمایی» شرکت کنند.

وی در خصوص مزایای شرکت در این طرح گفت: افرادی که در آزمون نهایی قبول شوند علاوه بر اعطای گواهی پایان دوره، خواهند توانست در دوره تکمیلی نیز شرکت کنند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح این است که در نهایت این افراد آموزش دیده در مدارس علمیه استان یزد به مشاوره طلاب بپردازند.

حجت الاسلام دهقانی­نژاد در خصوص عناوین و سرفصل­های این دوره آموزشی تصریح کرد: این دوره آموزشی دارای ۱۱ سرفصل خواهد بود که عبارت است از، «اخلاق و اصول و فنون مشاوره»، «روش های اصلاح و تربیت»، روانشناسی رشد»، مدیریت روابط موثر»، «مدیریت عواطف و غرائز»، «مشاوره ازدواج، «مدیریت خانواده»، «تربیت فرزند»، «مدیریت تحصیلی»، «آسیب­های روانی»، «شادکامی و رضایت از زندگی».