به گزارش پایگاه خبری ربیع، علی اکبرپورقاسمی اعلام کرد: در سالهای گذشته در دیگر استان‌ها اصولاً مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی در سالنهای سرپوشیده برگزار می‌شد که این امر بیانگر غیر واقعی بودن محیط برای انجام مسابقات بوده است.

وی افزود: برای سنجش واقعی مهارت شرکت کننده در مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی باید زمینه‌های مورد نیاز مهیا شود که خوشبختانه آبفا استان اصفهان توانست با ایجاد سایت دائمی آموزش مهارت این امکان فراهم نماید.

پورقاسمی ایجاد سایت دائمی آموزش در اصفهان را مزیتی برشمرد که دیگر استانها از آن برخوردار نیستند و بیان کرد: این دوره از مسابقات در فضایی کاملاً واقعی برگزار می‌شود به طوریکه نصب انشعاب و تعمیرات خطوط لوله در حالی انجام می‌گیرد که آب در شبکه جریان دارد.

وی سطح علمی و تخصصی شرکت کنندگان را قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: با بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که شرکت کنندگان از نظر علمی و تخصصی از سطح بالایی برخوردر هستند و رقابت تنگاتنگی را دنبال می‌کنند.

ناظر بر مسابقات مهارتهای فنی وتخصصی بهره برداری شرکتهای آب و فاضلاب کشور در اصفهان با بیان اینکه تیم‌های شرکت کننده در مسابقات نکات ایمنی را به خوبی رعایت کردند اظهار داشت: تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات نکات ایمنی را به خوبی رعایت کردند اما عدم حضور ماشین آتش نشانی در محل برگزاری مسابقات شاید تنها نقطه ضعف برگزاری این دوره از مسابقات در استان اصفهان بوده است.

پورقاسمی اعلام کرد: نظم انضباط در برگزاری این مسابقات مثال زدنی بوده بطوریکه تیم‌ها در ساعات مقرر با رعایت ضوابط مسابقات را شروع می‌کردند.

وی تهیه مستند محورهای مختلف مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری را ضروری برشمرد و عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود از برترین تیم‌هایی که در کواه ترین زمان ممکن و به صورت کاملاً علمی و تخصصی اقدام به انجام محورهای مختلف مسابقه می‌نمایند مستندی تهیه شود.

وی افزود: مسند تهیه شده را می‌توان عنوان فلیمی آموزشی در اختیار تمامی بهره برداران در سطح کشور قرار داد.