صغرا اخلاقی

دوره آموزشی طرح نیک(نماز یاوران کوچک)، ویژه ۱۲۰ نفر از مدیران و مربیان مهد های کودک تحت نظارت بهزیستی استان اصفهان، با حضور حاج آقا رنجبر معاون فرهنگی و حاج آقا خوش قامت مدرس ستاد اقامه نماز و نجف پور کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی این استان، برگزار شد.

در این دوره آموزشی که در سالن اجتماعات بهزیستی واقع در میدان خواجو برگزار شد، نجف پور کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی استان اصفهان،  با تاکید بر آموزش آموزه های دینی در مهد های کودک گفت: هدف ما در بهزیستی رشد و تعالی کودکان در تمامی ابعاد مختلف رشد اعم از جسمی، روحی ، روانی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و … است.

نجف پور اظهارداشت: فطرت خدا جویی انسان در سنین کودکی بیدار میشود و اگر در این دوران با توجه به تمایلات فطری و گرایش انسان به خدا دوستی و احساس خدا پرستی بتوان نمایی از دین و مذهب را در قالب زیبا و به زبان کودکانه به نونهالان ارائه داد، تربیت دینی اخلاقی اسلامی و بسیاری از ویژگی های یک انسان مسلمان به طور غیر مستقیم در این عزیزان شکل خواهد گرفت.

وی در ادامه هدف ازبرگزاری این دوره آموزشی را ترویج فرهنگ نماز در دوران کودکی و نهادینه سازی اعمال معنوی از دوران کودکی تا بزرگسالی، رشد و تعالی جامعه اسلامی دانست و افزود: در همین راستا بهزیستی استان اصفهان با مشارکت ستاد اقامه نماز استان دوره آموزشی طرح نیک را جهت مدیران و مربیان مهد های کودک تحت نظارت بهزیستی این استان بصورت تئوری و عملی برگزار کرد.

گفتنی است شرکت کنندگان در این دوره آموزشی بصورت تئوری و عملی بصورت کارگاهی، با روشهای انس و علاقمندی کودکان با مفاهیم دینی با محوریت نماز آشنا شدند.

شایان ذکر است: حاج آقا رنجبر و حاج آقا خوش قامت به عنوان اساتید این دوره آموزشی، مطالب آموزشی و مفاهیم دینی را در قالب شعر، سرود، قصه گویی، و کاردستی جهت آموزش مربیان ارائه دادند. در پایان این جلسه بین تمامی شرکت کنندگان کتاب مقدمه ای بر روش های تشویق خرد سالان به نماز از انتشارات مشترک سازمان بهزیستی کشور و معاونت اجتماعی و ستاد اقامه نماز استان توزیع گردید.