به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، اسماعیل کفاشی امروزبا اشاره به سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: این روز برای به‌عنوان روز آغاز امامت فردی که جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد و منجی عالم بشریت خواهد بود برای تمامی ادیان مهم و ارزشمند است و در هر آئین و مذهبی این‌چنین روزهایی را جشن می‌گیرند.

وی از برگزاری جشن بیعت ویژه این روز بزرگ خبر داد و گفت: جشن بیعت با امام زمان همزمان در ۲۴ نقطه کشور اعم از مراکز بسیاری از استان‌ها و شهرهای تابعه برگزار می‌شود.

نماینده موسسه مصاف در خراسان شمالی برگزاری باشکوه این جشن در بجنورد را مورد تأکید و اشاره قرارداد و افزود: جشن سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) شنبه، ۲۶ آبان ماه در محل مسجد امام خمینی (ره) بجنورد با حضور تمامی علاقه‌مندان به آن حضرت برپا می‌شود.

وی حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی را سخنران این مراسم اعلام کرد و ادامه داد: مهدی عسکرزاده به‌عنوان مداح مراسم به مدیحه‌سرایی اهل‌بیت می‌پردازد.

کفاشی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این مراسم برگزاری مسابقه مهدویت در زمان برگزار جشن را اعلام و اظهار کرد: اعطای ۳ جایزه ۲۰۰ هزارتومانی و ۱۱۴ جایزه غیر نقدی به برندگان این مسابقه ازجمله هدایای ویژه جشن بیعت در بجنورد خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به همکاری دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی در برگزاری این مراسم گفت: بنیاد مهدی موعود، سازمان فضای مجازی سراج در خراسان شمالی، سازمان تبلیغات اسلامی و صداوسیمای استان ازجمله دستگاه‌های همکار در برگزاری این مراسم هستند.

گفتنی است هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت یازدهمین امام شیعیان است و روز ۹ ربیع‌الاول هجری قمری به‌عنوان سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) در تقویم شیعه درج‌شده است.

انتهای پیام/