به گزارش روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فضل ا… کفیل فرماندار اصفهان در آیین افتتاح دوره آموزشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، با بیان اینکه ماموران سرشماری از ۲۴ مهر لغایت ۲۵ آبان ماه، بصورت حضوری به در منازل مراجعه خواهند کرد، اظهار داشت: تمامی مامورانی که برای سرشماری حضوری مراجعه می کنند دارای پوشش ویژه و کارت شناسایی هستند.

فرماندار اصفهان با اشاره بر اینکه با ثبت نام الکترونیک، می توان جایگاه اصفهان را به بالاترین سطح رساند، افزود: خانوارهایی که به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند، باید کد رهگیری خود را به مامور سرشماری داده تا مطابقت های لازم در این خصوص صورت پذیرد و اگر خانواده ها در سامانه بدرستی ثبت نام نکرده باشند، با کمترین اتلاف وقت سرشماری تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان اصفهان قریب به ۵۰ درصد از جمعیت استان را دارا می باشد و ۹ ستاد سرشماری در شهرستان فعال شده است، تصریح کرد: شهر اصفهان به هفت قسمت، بلوک بندی شده و هر بلوک دارای یک ستاد و شهر بهارستان( واقع در ۱۵ کیلومتری جنوب اصفهان) نیز دارای یک ستاد است، همچنین یک ستاد نیز در شرق اصفهان قرار دارد.

کفیل اظهار داشت: ۷۸۴ نفر شامل: ۹ معاون فنی، ۱۰۹ کارشناس مسئول، ۹ مسئول ستاد، ۶۵۷ مأمور سرشماری و ۹ مأمور تلفنی در شهرستان اصفهان، دوره آموزشی سرشماری را سپری می کنند.

وی  بر اهمیت آموزش ماموران سرشماری، تأکید کرد و گفت: آمارگیران منتخب در ۵ دوره آموزشی دسته بندی و سازماندهی شده اند.

وی وظیفه شناسی و انجام صحیح امور را، یکی از اصول مهم موفقیت دانست و عنوان کرد: ابتدا شناخت و سپس اهتمام به انجام صحیح وظایف، در هر کاری، اهمیت دارد که برای دستیابی به این شناخت، آموزش از مهم ترین اقداماتی است که باید  اجرایی شود.

گفتنی است لعلی قائم مقام اجرایی سرشماری استان اصفهان در این آیین به نکاتی پیرامون سیر تکاملی سرشماری نفوس و مسکن ۹۵، اشاره کرد.