به گزارش پایگاه خبری ربیع،  ‏ملتی که جوانان نورسشان از شهادت در راه هدف که همان اسلام‏‎ ‎‏است، استقبال می‌کنند، از سوءقصدها و ترورها نمی‌هراسند.‏‎ ‎‏سوءقصد به اشخاصی که در طول عمر به خدمت خالق و خلق‏‎ ‎‏اشتغال داشته‌اند، اراده آنان را مصمم‌تر و حقانیت مکتب را‏ واضح‌تر می‌نماید. (ایثار و شهادت در مکتب امام خمینی (س)، ص۸۲)

 این بشارت امام شهیدان است، برکتی از این بالاتر نیست که با رفتن سردار دل‌ها اراده ملت ایران در مبارزه با استکبار را مصمم‌تر نمود. حضور مردم در مراسم تشییع در شهرهای مختلف عراق و ایران و راهپیمایی مردم سایر شهرها در ایران و سایر کشورها نشان از اراده مستحکم ایران و جبهه مقاومت در مقابله با آمریکا و خارج نمودن او از منطقه است. از طرفی دنیا به حقانیت مردم ایران در مبارزه با تروریسم پی برد و بر جهانیان واضح شد آمریکا تروریست بالذات است و تروریست‌پرور و ایران سد محکم و پولادینی در مقابله با تروریسم دولتی و غیر آن است. امروز تمام مردم منصف دنیا قبول دارند و فهمیدند ایران قربانی تروریسم است و با قدرت در مقابل آن ایستاده است و ارباب تروریسم‌ها را لرزانده و عصبانی نموده است، به همین دلیل باید رأس هرم مبارزه با تروریسم را ترور کرد! وقتی به شهادت «مردان بزرگ تاریخ» می‌نگریم، می‌بینیم «اجر» شهادت آنها، غوغایی در عالم به پا کرده است. در اجر شهادت امام حسین (ع) همین بس که تمام خوبی‌ها، سعادت‌ها، شورها و شعورها و بیداری‌ها از خون او سرچشمه می‌گیرد. این همان باوری است که دلدادگان مکتب مقاومت را امید می‌دهد و حضرت زینب (س) را به مقاومت در مکتب خود وا می‌دارد. تبلور «مقاومت» آنجایی است که ابن‌زیاد قصد دارد با یادآوری شهادت امام حسین (ع)، غم و غصه را بر پیام‌آوران مکتب حسینی غلبه دهد، آنان را به سازش واداشته و از ادامه مسیر باز دارد و دوران آنها را تمام‌شده بداند. حضرت زینب (س) می‌فرماید «مَا رَأَیْتُ إِلَّا جَمِیلًا» من جز زیبایى چیزى ندیدم «هَؤُلَاءِ قَوْمٌ کَتَبَ اللَّهُ عَلَیْهِمُ الْقَتْلَ فَبَرَزُوا إِلَى مَضَاجِعِهِم‌» شهدا کسانی‌اند که خداوند، سرنوشت شهادت را برای آنان رقم زده است و آنها خودشان به شهادتگاه خود شتافتند.

امام خمینی(ره) فرمودند: ما کشته دادیم و رنج بردیم لکن هر قطره خون آنها خون‌هایی را در‏‎ ‎‏رگ جوانان غیرتمند ما به جوش آورد و آتشی در دل آنها روشن‏‎ ‎‏کرد که به خواست خداوند تعالی خاموش نشود، مگر پس از‏‎ ‎‏سوزاندن درخت جهنمی استعمار و به آتش کشیدن عمال روسیاه‏‎ ‎‏آن. (‏صحیفه امام،‏ ج۳‏، ص‏‏۳۶۰)‏ و ما دیدیم در شهادت حاج قاسم چه انقلاب و شوری به پا شد. شور و شعوری که ترامپ دیوانه را به عقب‌نشینی آشکار واداشت! او امروز تهدید افزایش تحریم می‌کند؛ اما از اقدام نظامی سخن به میان نمی‌آورد؛ زیرا با چشمان نابینایش دید چه انقلابی شد.

این پیام شهیدان است که شهادت را نه یک خسارت و زیان، بلکه بالاترین سود در دنیا می‌دانند؛ سودی که آثار آن سراسر دنیا را فرا خواهد گرفت. در باور شهیدان، «شهادت مردان بزرگ» برای مردم جامعه‌ اسلامی نه تنها خمودآور و سست‌کننده نیست، بلکه یک «نقش برانگیزاننده و زنده‌کننده برای نظام اجتماعی مسلمانان» دارد. بزرگ‌ترین اجر و برکت خون شهید، این است که آنانی که باقی مانده‌اند و در حال مبارزه و مقاومت هستند، از این مسیر خسته نمی‌شوند، مبارزه و مقاومت را ادامه می‌دهند و خون شهید را ضایع نمی‌کنند. خاصیت طبیعی شهادت، ایجاد برکت و تداوم و گشایش در حرکت به سمت تعالی و کمال است. خون شهید ضایع نخواهد شد؛ شخصیت شهید که تبلور همان آرمان‌های او و آرزوهای اوست، از میان مردم رخت بر نخواهد بست. شاید باور شهادت سردار سرافراز اسلام هنوز برای بخشی از نیروهای انقلاب سخت باشد؛ اما آثار و برکات خون به ناحق ریخته مظلوم، خیلی زودتر از تصور خون‌آشامان آمریکایی به ثمر نشست. شهادت سردار باعث تقویت وحدت ملی شد؛ وحدت تمام‌عیار ملت ایران از یک سو و اتحاد ملت‌ها و دولت‌های ایران و عراق از سوی دیگر که در تجمع‌ها و تشییع‌های میلیونی پیکر مطهر سید شهدای مقاومت و همرزمانش در ایران و عراق نمایان شد، تنها به برکت خون حاج‌قاسم و ابومهدی المهندس و یاران‌شان ممکن شده است! ویژگی ممتاز حماسه حضور ملت و این تجمع و تشییع تاریخی این بود که همه اقشار و گرایش‌های سیاسی حضور داشتند. از طرفی انتقام سخت عملی شد؛ فرزندان سپاهی ملت غیور ایران پیش از خاکسپاری شهید حاج‌قاسم سلیمانی به وعده صادق خود عمل کردند و درست در ساعت ترور سردار دل‌ها، ۱۳موشک به مهم‌ترین دارایی‌های راهبردی آمریکا در خاورمیانه، یعنی پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل شلیک کردند که در واقع حمله به زیرساخت فرماندهی و کنترل، شنود، رادار، جنگ الکترونیک و به عبارت بهتر حمله به مغز، چشم و گوش آمریکا در منطقه بود. این انتقام که با نام عملیات «شهید سلیمانی» و مساعدت از روح و خون مقدس ایشان و همرزمانش با رمز «یا زهرا» انجام شد، در مقایسه با گام‌های طراحی شده بعدی در صورت حماقت ترامپ برای پاسخ‌دهی گام‌های اولیه محسوب می‌شود. نتیجه مهم این شهادت نه به مذاکره و سازش است؛ امروز دیگر به نظر نمی‌رسد کسی در دل این باور را داشته باشد که مذاکره با غرب می‌تواند مشکلی از مشکلات کشور را مرتفع کند و از دشمنی دشمنان بکاهد! تجمع‌های میلیونی در تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت ترجمان عملی رفراندم ملی «بله به مقاومت و نه به سازش» بود. اثر ارزشمند دیگر فردای روشن کشور عزیزمان ایران است. اغتشاشات و ناآرامی‌های ایجاد شده به بهانه گرانی بنزین در آبان ماه ۱۳۹۸، فضایی منفی و غبارآلود و نگران از تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو را در کشور حاکم کرده بود که شهادت مظلومانه دلاورمرد ایران‌زمین، بار دیگر شور، تحرک، مسئولیت‌پذیری و امید مردم به فردای روشن ایران مقتدر و ضرورت نقش‌آفرینی در انتخاب مجلسی در تراز انقلاب و خون شهدای مقاومت را به جامعه باز گردانده تا مردم در دوم اسفند ماه دشمنان حاج‌قاسم سلیمانی را ناکام بگذارند!