رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه برچسب برخوردار بودن استان اصفهان همچنان برای این استان مشکلات بسیاری ایجاد کرده است،افزود:برخوردار بودن اصفهان باعث از دست رفتن فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی این استان است .به گزارش رییع به نقل از صاحب نیوز ،«سید عبدالوهاب سهل‌آبادی» در مراسم نکوداشت روز حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: تمام استان‌ها از استان اصفهان در بخش‌های مختلف پیشی گرفتند ولی بازهم به نسبت اصفهان حساسیت‌هایی وجود دارد که اصفهان توسعه‌یافته و برخوردار است و نیازی به بودجه ملی نیست. آیا آن‌ها توسعه را در نرخ بالای بیماری ‌ام‌اس و سرطان و افزایش طلاق می‌بینند؟ آیا توسعه را در این می‌بینند که فولاد مبارکه اصفهان  سرمایه‌گذاری‌هایش را در سایر استان‌ها مانند  چهارمحال و  بختیاری انجام می‌دهد .

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به رشد هتل‌سازی در سایر شهرهای ایران گفت: اصفهان باوجود پتانسیل‌های  متعدد در زمینه جاذبه‌های گردشگری در ساخت هتل و مراکز اقامتی عقب‌تر از سایر استان‌ها حرکت می‌کند زیرا  هتل‌سازی توسط سرمایه‌گذاران و کارخانه‌داران انجام می‌گیرد و در اصفهان این بخش با مشکلات جدی روبروست.

سهل‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود، محاسبه  بهره مرکب تسهیلات بانکی و جرائم سالیانه برای صنعتگران را عامل از به اجرا گذاشتن وثایق تولیدکنندگان توسط بانک‌ها خبر داد و گفت: مالکیت فردی و خانوادگی که از موارد مهم در صنایع کوچک و متوسط به شمار می‌آید، در حال حاضر از بین رفته است زیرا بیشتر خانه‌ها و کارخانه‌های صنعتگران درگرو بانک است.

وی با انتقاد از قطع شدن برق واحدهای تولیدی بدون هماهنگی با فرمانداری‌ها گفت: به‌طور مرتب برق کارخانه‌ها قطع می‌شود و این در حالی است که اداره برق باید با فرمانداری در موضوع قطعی برق هر واحد تولیدی هماهنگ باشد و متأسفانه این  همکاری و هماهنگی با صنعتگران در این زمینه وجود ندارد.

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با معضل بیکاری روبرو هستند، افزود: از هر ۵ خانوار یک خانوار بیکارند این در حالی است  ۳۰ درصد از زنان فارغ‌التحصیل دانشگاه کار می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خاطرنشان کرد: در تبریز همه‌روزه پروازهای متعددی به تهران و سایر شهرها انجام می‌گیرد اما در اصفهان برخوردار نه از پروازی‌های متعدد خبری است نه از هواپیماهای جدید .

آیین نکوداشت روز حمایت از صنایع کوچک با حضور معاون وزیر صنعت و معدن و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی  ایران ،استاندار و حیات امنای شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد .