به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: مسیر میمه – آبدانان در حد فاصل روستای انسداد برخی محور‌های مواصلاتی استان ایلامگوراب بالا به انجیره به خاطر حجم بالای ریزش‌های جوی و نامطمئن بودن، مسدود است.

وی گفت: رانندگان در این مدت از مسیر جایگزین ایلام – دره شهر – آبدانان استفاده کنند محور فرعی شیرآوند به پیازآباد در حد فاصل سرابله به هلیلان نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

به گفته همتی زاده پل کنجانچم در مسیر ایلام – مهران نیز مسدود شده و رانندگان باید از مسیر دسترسی واقع در شانه جاده اصلی عبور کنند.

وی یادآور شد: تاکنون ۲ فقره تصادف در استان ایلام رخ داده که به علت محدودیت دید، لعزنده بودن مسیر، یا عبور از روی سنگ‌های ناشی از ریزش کوه این سوانح رخ داده که منجر به جراحت ۲ نفر و ایجاد خسارت به وسیله نقلیه آن‌ها شد.

نورالله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام نیز گفت: ۴۰ نقطه از محور‌های استان به علت بارش شدید باران دچار ریزش سنگ کوه‌ها و رانش زمین به ویژه در حاشیه جاده‌ها شده است.

 وی افزود: در ۲۰ نقطه از محور‌ها نیز آب بردگی گزارش شده است.

بارش شدید باران همراه با وزش باد از روز یکشنبه در استان ایلام شروع شده و بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی این بارش‌ها تا صبح امروز ادامه خواهد داشت.

شدت باران موجب تعطیلی مدارس و لغو پرواز‌های هواپیما‌ها از تهران به مقصد استان ایلام در روز دوشنبه شد.