رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان گفت: برخورد با واحدهای تولید و توزیع پوشاکی که موازین جمهوری اسلامی ایران رعایت نمی‌کنند در اصفهان آغاز شد.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ،ابراهیم خطابخش با بیان اینکه برخورد با واحدهای تولید و توزیع پوشاک که موازین جمهوری اسلامی ایران رعایت نمی‌کنند در اصفهان آغاز شده است، اظهار داشت: در این راستا ۴ واحد توزیع کننده پوشاک خارجی قاچاق جمع‌آوری شدند.

وی افزود: به برخی از واحدهای تولید پوشاک تذکر داده شده که پوشاک خود را متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی هماهنگ کنند، همچنین پوشاک خارجی قاچاق در اصفهان کمتر دیده شده است.

رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان گفت: حدود ۲ هزار واحد تولید و توزیع پوشاک در اصفهان فعالیت می‌کنند که تاکنون بازرسان از  ۴۵۰ واحد فعال در این زمینه بازدید کرده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از طرح‌های در حال اجرا جمع‌آوری مانتوهای جلوباز و با طرح روزنامه‌ای از فروشگاه‌های لباس است، زیرا این نمونه از پوشاک با موازین جمهوری اسلامی همخوانی ندارد و با عرضه کنندگان آن برخورد می‌شود.

خطابخش ادامه داد: تذکرات لازم به تولیدکنندگان پوشاک در راستای جمع‌آوری مانتوهای با طرح روزنامه‌ای داده شده است، همچنین پیشنهاداتی برای نحوه کار تولید کنندگان در دست اجرا داریم.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های اتحادیه پوشاک اصفهان تشکیل جلسه با هیئت مدیره و روسای اتحادیه پوشاک در تهران است تا این مشکلات به صورت ریشه‌ای حل شود.

رئیس اتحادیه پوشاک اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازرسی‌های مشترک در صبح و بعدازظهر ادامه دارد تا تمامی مناطق مورد بازرسی قرار گیرد.