نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: آمادگی خودم را برای وقت گذاری در اتاق فکر سازمان زیباسازی شهر اصفهان اعلام می کنم.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در دیدار با مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ضمن تبریک ایام دهه ولایت و تقدیر از نیات صادقه و تلاش های سازمان زیبا سازی، با تاکید بر تقویت اتاق فکر سازمان زیباسازی شهر اصفهان افزود: موضوعاتی که باید به آن پرداخت عبارت است از هر آنچه که موجب تقویت ایمان، اعتقاد و اخلاق و التزام جامعه به انجام واجبات و ترک محرمات می شود.

وی ادامه داد: اعتقادات، اخلاق و احکام باید به عنوان سه موضوع اصلی در نظر گرفته و با شیوه‌های هنری به مردم ارائه شود و نیز نتیجه این زیباسازی‌ها باید به این نقطه ختم شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به مسوولان سازمان زیباسازی اظهارکرد: مقصدی را که به عنوان هدف انتخاب کرده ‌اید قابل تقدیراست اما باید توجه داشت که آرامش و نشاط روحی و جسمی در کنار هم مورد توجه قرار بگیرد و با توجه به اینکه آرامش جسمی گذرا وآرامش روحی باقی و ماندگار است.

آیت الله مهدوی درباره روش های ارائه آثار بر سه اصل کوتاه، گویا و رسا بودن پیام همراه با رعایت اصل غیرمستقیم و هنری بودن آن تأکید کرد.

امام جمعه موقت اصفهان درخصوص ساخت تندیس و مجسمه نیز افزود: نظرات مراجع معظم تقلید متفاوت و لازم است که مجددا با سئوال های دقیق، استفتائات جدیدی صورت پذیرد که بنده هم می‌توانم در این موضوع به شما کمک کنم.

آیت الله مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت قابل قبول و همتی که در سازمان زیباسازی اصفهان وجود دارد تصریح کرد: شایسته است با تلاش مضاعف و جدیت، سند راهبردی زیباسازی در اصفهان با استفاده از نظرات دو مرکز علمی حوزه و دانشگاه تدوین و برای استفاده در اختیار سایر استان ها نیز قرار بگیرد و این پیشـتازی به نام اصفهان ثبت شود.

وی با اشاره به برخی از معضلات و ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری در سبک زندگی مردم تأکیدکرد: با کار دقیق در اتاق فکر این سازمان و به کارگیری ابزارهای هنری می توانید در حل این معضلات تأثیر بسزایی داشته باشید و تقویت اتاق فکر بسیار مهم است هرچه در اتاق فکر وقت بگذارید خروجی کارتان مفیدتر خواهد بود بنده هم آمادگی خودم را برای وقت گذاری در اتاق فکرتان اعلام می کنم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با تاکید بر دقت در رعایت قناعت و اقتصاد مقاومتی در اجرای طرح ها افزود: به امید روزی که با همت شما هرکس وارد شهر اصفهان می شود این شهر را یک شهر ایمانی، جهادی و انقلابی ببیند و بداند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های این سازمان با اشاره به تهیه پیش نویس سند جامع زیباسازی شهری در اصفهان گفت: در زمان حاضر هیچ سندی در زمینه زیباسازی شهری در سطح کشور وجود ندارد.

مهدی بقایی افزود: در زمینه تبیین بایدها و نبایدهای شهر اسلامی در طراحی کالبد شهر، تربیت، معرفی و بکارگیری هنرمندان متعهد به هنر انقلابی و احصاء دغدغه های علماء و نخبگان شهر اصفهان درخصوص زیباسازی شهری دست یاری به سوی علماء و نخبگان دراز می کنیم.