زهرا نصیری

به گزارش پایگاه خبری ربیع، پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی ۲۵ آبان ماه خانه اصفهان شهید سرهنگ اسماعیل چراغی، شهید محمد حسین کریمی و شهید محسن حمیدی ۲۹ ابان ماه از میدان بزرگمهر بر روی دستان مردم قدرشناس اصفهان تشییع و در گلستان شهدا به خاک سپرده شدند.

مردم نصف جهان درمراسم تشییع پیکر شهدای مدافع امنیت اصفهان درروز۲۹ آبان ماه باز هم حماسه ای دیگر آفریدند وبا حضور گسترده و با در دست داشتن پرچم‌ جمهوری اسلامی ایران شعار این گل پرپر آمده به عشق رهبر آمده را سر دادند در این مراسم همه اقشار از مسؤولان لشکری و استانی گرفته تا بازاریان و دانشجویان و مردم عادی، از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد و کودک و نوجوان آمده‌ بودنند تا اعلام کنند مماشات دیگر کافیست. تا بگویند این فتنه هم به زودی سرکوب می‌شود و روسیاهیش برای دشمنان و مخالفان نظام و براندازان می‌ماند.

در آستانه گرامیداشت سالگرد عملیات محرم ونکوداشت ۳۷۰ شهید این عملیات دراصفهان در سال ۶۱ بود که با فراخوان ضد انقلاب عده ای تروریست به حریم امن مردم ورود کرده و درعملیات تروریستی درخانه اصفهان سه مدافع امنیت ایران اسلامی شهید سرهنگ اسماعیل چراغی از ماموران فراجا و شهید محمد حسین کریمی و شهید محسن حمیدی از بسیجیان اصفهان را به ضرب گلوله به شهادت رسانده و متواری شدند .این شهدا با نثار جان خود برای دفاع از حریم امن جمهوری اسلامی و ناموس و امنیت شهر و کشورشان به میدان مقابله با عوامل تروریست آمدند که مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

درآئین تشییع این شهدا مردم با لبیک یا حسین(ع) و الله اکبر به میدان بزرگمهر اصفهان می‌رسند در حالی که پرچم ها و پوسترهایی از حاج قاسم که نماد امنیت ،شجاعت  و مردانگی است را بالا می‌برند تا بگویند راه سربازان وطن ادامه دارد.

بسیجی‌های جوان و نیرو های فراجا با سوز گریه‌های بی‌وقفه‌شان؛ درکنار جمعیت حلقه زده‌اند ودر هجردوستان خود بی تاب هستند در میدان بزرگمهرمراسم با قرائت قرآن آغاز می‌شود و پس از آن زیارت عاشورا و مداحی و نوحه خوانی ادامه می یابد پس از آن آیت‌الله مهدوی برپیکر مطهر این سه شهید والامقام اقامه نماز می کنند.

پس از آن جمعیت به‌راه افتاده و پیکرهای مطهر شهدا در میان خیل مردم انقلابی و قدرشناس، مسیر خیابان بزرگمهر تا گلستان شهدا را طی می‌کند، شعارهای «یا حسین» و «مرگ بر منافق» در مسیر طنین‌انداز شده است.

مردم اصفهان اما امروز قدردانی خود را تمام نیروهای حافظ امنیت به نمایش گذاشته و با تقدیم گل و در دست داشتن شعارهایی تعرض به این دلاورمردان را محکوم کرده و خواستار برخورد قاطع با تمامی عوامل مرتبط شدند.

جان و آبرو می‌دهیم برای امنیت کشور

سخنران این مراسم فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان است که غیورانه اعلام می کند: به دشمنان می‌گوییم بی‌توجه به اقدامات آنان مسیر رشد و توسعه علمی و نظامی کشور را با توجه به رشد ۴۰ برابر علمی ایران ادامه می‌دهیم و دشمنان را سر جایشان می‌نشانیم.

سردار مجتبی فدا، عنوان کرد: انتظار داریم خواص و نخبگان با موضع‌گیری دقیق و به جا نسبت به خنثی کردن توطئه‌ها اقدام کنند و از دستگاه قضایی می‌خواهیم که متجاوزین و فتنه‌گران را به اشد مجازات برسانند.

وی با اشاره به اینکه نظامی شده‌ایم تا در این شرایط سخت، خون، جان و آبروی‌مان را بدهیم تا خدشه‌ای به امنیت کشور وارد نشود افزود: دشمن دنبال عناصر خودفروخته است، به آنها هشدار می‌دهیم صبر مردم انقلابی ما حد و اندازه‌ای دارد، با کوچکترین اشاره رهبری مردم انقلابی کشور به میدان خواهند آمد و طومار فتنه‌گران را در هم خواهند پیچید.

اهل مماشات وسازش نیستیم

فدا با اشاره به این که ما اهل مماشات نیستیم، اهل سازش نیستیم، تاکید کرد: امنیت و آسایش مردم اهمیت دارد، اگر خویشتنداری می‌کنیم به واسطه جلوگیری از تلفات بیشتر است، اگر دشمنان می‌خواهند مسئولین را خسته کنند باید گفت همانطور که با همکاری سربازان گمنام امام زمان در سپاه صاحب الزمان(عج) و نیروی انتظامی مقتدر تمام ۶ نفر عوامل حادثه تروریستی اصفهان دستگیر شدند، تمام فتنه گرهای را دستگیر می‌کنیم.

وی با اشاره به این که تمام این توطئه‌ها برنامه‌ریزی شده بود و از سال گذشته دنبال آن بودند گفت: جان بولتون اعلام کرد ما با ارسال سلاح، ناامنی را به داخل ایران می‌کشانیم، در کشورهای خارجی هماهنگی‌های زیادی انجام داده بودند و به سفارتخانه‌های ما حمله کردند، نخست وزیر سابق اسراییل امیدوار بود با این اغتشاشات به ایران سفر کند و ان شاالله با نابودی این رژیم نخست وزیر آن‌ها را با قلاده در گردن، به ایران خواهیم آورد.

آمریکا دچار شکست‌های خفت‌باری شده است

فدا گفت: آمریکا دچار شکست‌های خفت‌باری شده و به دنبال ایجاد درگیری داخلی است، انقلاب و فرهنگ ما در جهان در حال رشد است، ایران قوی، رهبری بزرگ و مقتدر، شجاع و دلیر و ملتی بزرگ دارد که با تمام وجود از این انقلاب دفاع خواهند کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه دولت انقلابی فعلاً بدون توجه به برجام و تهدیدات آمریکا مسیر درستی را در جهت به عقب راندن دست استکبار رفته است، گفت: دشمن برای جلوگیری از پیشرفت و غلبه ما در منطقه و جلوگیری از رشد و توسعه علمی و اینکه کشور نتواند جزو ۱۰ کشور برتر عرض اندام کند، مراکز آموزشی و دانشگاهی را مورد هجمه قرار داد.

وی تاکید کرد: دشمنان ۴۳ سال است که دنبال مهار نظام هستند و دشمن در تهاجم سخت با ظرفیت عوامل نفوذی در تجزیه‌طلبی، ترور و تخریب، تحریم و انزوای کشور و در ترور دانشمندان هسته‌ای شکست خورد.

آمریکا و ایادی اش توان جنگ جدیدی علیه ایران ندارد

فدا با اشاره به اینکه آمریکا و ایادی‌اش توان جنگ جدیدی علیه ایران را ندارند، افزود: فکر و تفکر انقلاب اسلامی در جهان در حال گسترش است و روحیه مقاومت و ایستادگی در منطقه رشد کرده است، گفتمان ایثار و خون بر شمشیر پیروز است و این به یک فرهنگ غالب تبدیل شده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با تأکید بر اینکه ناتوانی حاکمان فاسد منطقه و آل سعود در برابر انقلاب اسلامی مزید بر این علت بوده، افزود: آمریکا با طرح‌های مختلف دنبال تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است و امروز به چنان ذلالتی افتاده که دور مرزهایش را با دیوارهای قطور محاصره کرده است.

حائز اهمیت است که پیکر مطهر محسن حمیدی در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده ‌شد و پیکر محمد حسین کریمی در زادگاهش دلیگان برخوار و پیکر سرهنگ اسماعیل چراغی از نیرو‌های فراجا در زرین شهر و در جوار شهید قجه‌ای به خاک سپرده می شود.

زهرا نصیری