به گزارش پایگاه خبری ربیع، حمید رضا پیر پیران، در نشست هماهنگی کنترل پذیری مصرف و آمادگی جهت عبور موفق ازشرایط ایجاد شده در حوزه انرژی که با حضورمعاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، مدیران شرکت برق استان و چهار محال و بختیاری در محل پارک فناوری‌های نوین شرکت توزیع برق اصفهان برگزار شد با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در ارائه خدمات غیر حضوری به مردم بخصوص از دو سال قبل که با شیوع بیماری کرونا در کشور ضرورت ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکین بیشتر احساس شد افزود:خوشبختانه با اقدامات جهادی صورت گرفته ۹۸ درصد خدمات در شرکت توزیع برق اصفهان به صورت غیر حضوری به مشترکین عرضه می‌شود و این شرکت توانست در سطح استان و شهرستان اصفهان رتبه‌های شاخص را در جشنواره‌های متعدد ملی و استانی به خود اختصاص دهد.

وی افزود:شرکت‌های توزیع استان و شهرستان اصفهان به لحاظ اقداماتی که درراستای فعالیت‌های شاخص تکریم ارباب رجوع و کمک به مردم انجام داده‌اند، رتبه نخست را در بین دستگاه‌های اجرایی استان به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: دوشرکت توزیع برق دراصفهان در طول ۶ سال گذشته رتبه‌های نخست جشنواره شهید رجایی را به خود اختصاص داده‌اند. و در محافل و مجالس مختلف عملکرد این شرکت مورد تحسین بوده است.

پیر پیران افزود:در شرکت‌های توزیع برق توجه به فناوری‌های نوین در صنعت برق بسیار مهم و با اهمیت است و تأمین برق پایدار و ارائه خدمات به ساده‌ترین روش ممکن در رأس برنامه‌ها قرار دارد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به ابلاغیه شرکت توانیر مبنی بر نصب کنتورهای برق هوشمند برای مشترکین استان‌های چهارمحال بختیاری و اصفهان افزود:معتقدیم با تمام توان باید به سمت هوشمند سازی کنتورهای مشترکین پیش برویم چرا که این امر در راستای مصرف بهینه انرژی بسیار بااهمیت است

وی افزود:برای پیشرفت طرح هوشمند سازی کنتورهای مشترکین ضرورت توجه به امنیت اطلاعات و دیتا سنترها بسیار با اهمیت است از این رو. بایستی در شرکت توانیر در این زمینه تدابیری صورت گیرد.

پیرپیران گفت:اگر زیر ساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری شرکت توزیع برق توسعه یابد می‌توانیم در بحث حملات سایبری امنیت بیشتری داشته باشیم