به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در جلسه هم‌اندیشی بررسی چالش‌های بیمه زنان که در محل اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ برگزار شد، گفت: سازمان تامین‌اجتماعی بزرگ‌ترین نهاد بیمه‌گر کشور است که رسالت خطیر آن بهبود معیشت و ارتقای زندگی بیمه‌شدگان و مردم جامعه است و با وجود اینکه از بودجه کشور استفاده نمی‌کند، اما بیشترین خدمت را به مردم ارائه می‌دهد.

اولادقباد با اشاره به مسئله طلاق‌های صوری که دامنگیر تامین‌اجتماعی شده است، گفت: این مسئله می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری برای خانواده‌ها به دنبال داشته باشد و ضروری است فرهنگ‌سازی مناسبی برای جلوگیری از چنین رخدادی شود.

وی با بیان اینکه بیمه زنان خانه‌دار با اولویت زنان سرپرست خانوار از مهمترین برنامه‌های ششم توسعه بود، تصریح کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ حدود ۲۳۰ میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافت و در بودجه سال ۹۸ هم حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای بیمه زنان خانه‌دار اختصاص داده شد. همچنین برای بیمه قالی‌بافان در بودجه سال ۹۸ اعتبار درنظر گرفته شد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ چنان‌چه دغدغه‌ای در زمینه پوشش بیمه‌ای و بودجه لازم برای آن وجود دارد، لازم است مطرح شود تا هنگام بستن بودجه سال آینده در کمیسیون تلفیق، پیشنهادهای خود را ارائه دهیم تا ردیف و اعتبارات لازم پیش‌بینی شود.