به گزارش پایگاه خبری ربیع، با توجه به شواهد موجود، قتل خاشقچی با دستور محمد بن سلمان انجام گرفته است، این همان فرضیه‌ایست که در آغاز مطرح شد اما با مظلوم‌نمایی سعودی‌ها مواجه شد اما اینک دیگر شکی در آن نیست حتی اگر ترامپ هم آن را رد کند. در بازسازی پس از قتل خاشقچی نه تنها بن سلمان بلکه ترامپ نیز سهم دارد. ترامپ نمی‌خواهد گاو شیرده خود را از دست بدهد اگر عربستان از چنگ ترامپ رها شود ترامپ برای آماده‌سازی دولت دیگر در خاورمیانه که تنها مجری سیاست‌هایش باشد زمانبر است بنابراین وقت کافی برای تربیت حلقه به گوش ندارد. عربستان کشوری است که به راحتی می‌تواند مجری طرح عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر بشد. عادی‌سازی روابط سبب کسب مشروعیت و خودنمایی رژیم صهیونیستی می‌گردد.

این عادی‌سازی و اقدام مقامات سعودی در ترور وحشیانه جمال خاشقجی باعث شده است که اعتبار عربستان سعودی در میان افکار عمومی اسلامی نابود شود. حقیقت روشن این است که عربستان سعودی در طول یک قرن گذشته کنترل امور دینی را در اختیار داشته است ولی پس از تحولاتی که در سال جاری به وقوع پیوست برای مسلمانان ثابت شد که عربستان سعودی به مانند شرکتی بوده که با استفاده از دین به دنبال سود و منافع خود است. عربستان سال‌هاست از اسلام فاصله گرفته است و به سمت ماکیاولیسم حرکت می‌کند اما آن را هم مانند خیلی از موضوعات دیگر ناقص متوجه شده است.

عربستان در جنگ یمن و سپس در ماجرای خشقچی مجرم است اما نهادهای بین‌المللی دم نمی‌زنند و حرکتی نمی‌کنند، البته فاتحه نهادهای حقوق بشری با عضویت عربستان خوانده شده است. ترامپ نیز هراسان از بیان واقعیت است همان گونه که روزنامه ینی‌شفق ترکیه نوشته است:«چرا ترامپ نگران است؟ قتل خاشقجی هم‌اکنون به یک مسئله داخلی در آمریکا تبدیل شده و مخالفان ترامپ نقش داماد او در این ماجرا را حس می‌کنند و با تمام توان در حال حمله به آنها هستند».