تیم فوتبال صبای قم در راستای تقویت خط میانی خود برای بازی‌های دور برگشت لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور هافبک سابق پرسپولیس و تیم ملی را به خدمت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ربیع، شاگردان علی دایی که اکنون در جمع تیم‌های بالانشین جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور حضور دارند این‌روزها در تعطیلات نیم‌فصل به سر می‌برند تا با قدرت بیشتری مهیای دیدارهای باقی مانده لیگ پانزدهم شوند.

فوتبالیست‌های صبای قم که در ۱۷ هفته سپری شده از مسابقات فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور موفق به کسب ۲۸ امتیاز از مصاف با رقبای لیگ برتری شده‌اند از دور برگشت یک بازیکن جدید به نام پیام صادقیان را نیز در جمع خود خواهند داشت.

صادقیان بازیکن سابق تیم‌های ذوب‌‌آهن اصفهان، نفت تهران و پرسپولیس تهران در رده باشگاهی است و سابقه حضور در تیم ملی فوتبال کشورمان را نیز دارد و چنانچه از حواشی دور باشد یکی از مهره‌های موثر و کلیدی علی دایی در دور برگشت لیگ پانزدهم خواهد بود.

پیام صادقیان متولد دهم اسفند سال ۱۳۷۰ است در شهر تبریز است و با توجه به کیفیت فوتبالی که ارائه می‌کند و نقش موثری که در گلزنی و گل‌سازی برای تیم‌های باشگاهی سابق خود ایفا کرده، چنانچه در شرایط آرمانی قرار داشته باشد و از حواشی فاصله بگیرد یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران است.

این بازیکن در نیم‌فصل نخست رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس عضو تیم فوتبال نفت تهران بود و در ترکیب شاگردان علیرضا منصوریان به میدان رفت اما از دور برگشت بازی‌های لیگ هفدهم بازیکن صبای قم محسوب می‌شود.

صادقیان در نخستین فصل حضور خود در تیم مطرح و بزرگ پرسپولیس تهران به واسطه بازی‌های بسیار خوبی که برای این تیم در دوران مربیگری علی دایی انجام داد از سوی سازمان لیگ برتر فوتبال ایران نامزد بهترین بازیکن لیگ برتر شد اما در نهایت اندرانیک تیموریان به این مهم دست یافت.

پیام صادقیان فرزند مرحوم حسن صادقیان فوتبالیست سال‌های گذشته تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز و‌ ماشین‌سازی تبریز است و بعد از اینکه قرارداد خود را با تیم فوتبال نفت تهران فسخ کرد رسما به عضویت تیم فوتبال صبای قم در آمد.

صادقیان در سن ۱۳ سالگی به همراه خانواده خود راهی اصفهان شد و زیر نظر محمود یاوری در تیم ‌ملی فوتبال نونهالان کشورمان وارد فوتبال ملی شد و در تیم فوتبال نوجوانان باشگاه ذوب‌آهن اصفهان مدارج ترقی را پشت سر گذاشت تا اینکه در ۲۱ سالگی با بازی‌های خوبی که برای ذوب‌آهن انجام داد راهی تیم مطرح و پایتخت‌نشین پرسپولیس تهران شد.

بازیکن جدید تیم فوتبال صبای قم علاوه بر حضور در تیم‌های مطرح باشگاهی فوتبال ایران، سابقه همراهی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در مسابقات جام جهانی فوتبال نوجوانان در سال ۲۰۰۹ را نیز دارد، رقابت‌هایی که در کشور نیجریه برگزار شد و صادقیان در این بازی‌ها کاپیتان تیم ملی نوجوانان ایران بود و در نخستین بازی تیم ملی در مرحله مقدماتی مقابل تیم گامبیا برای ایران گلزنی کرد.

خرید جدید صبای قم از روز شنبه نوزدهم دی‌ماه که اردوی آماده‌سازی ۱۰ روزه صبای قم در جزیره کیش آغاز می‌شود در کنار دیگر مهره‌های صبا زیر نظر علی دایی و دیگر اعضای کادر فنی این تیم تمرین می‌کند تا برای صبا در دور برگشت لیگ پانزدهم بازیکن مفیدی باشد.