مدیرکل استاندارد استان همدان افزود: نمونه تولید محصولات که مطابق با معیارهای استاندارد نباشد در کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مطرح و پس از بررسی های دقیق، حکمی متناسب با نظریه کارشناسی صادر و به نماینده واحد تولیدی ابلاغ می شود.

 

وی گفت: بر اساس ماده‌ ۴۲ قانون تقویت و نظام استاندارد، کمیسیونی با شرکت مدیرکل استاندارد استان، یکی از قضات دادگستری، نماینده سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و نماینده اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، تعاون و اصناف، حسب مورد تشکیل و به موارد مربوطه به صورت قانونی رسیدگی می‌کند.

 

امیری پریان افزود: بر همین اساس با ملاحظه شرایط و امکانات فرد خاطی و دفعات تخلف، در صورت احراز جرم مراتب به مرجع قضایی ذی‌صلاح ارجاع می‌ شود و تصمیمات کمیسیون نیز جنبه حقوقی و قضایی دارد.

 

وی از عموم شهروندان خواست : هنگام خرید کالا علاوه بر توجه به نشان استاندارد، به تاریخ تولید و انقضا و نیز وزن ذکر شده بر روی بسته‌بندی محصول توجه کنند.

 

مدیرکل استاندارد استان همدان اظهار داشت: سامانه ۱۵۱۷ اداره کل استاندارد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی در زمینه کالاهای غیر استاندارد است و شکایت های مردمی در این سامانه ثبت و در اسرع وقت برای رسیدگی در اختیار کارشناسان مربوطه قرار خواهد گرفت.