به گزارش پایگاه خبری ربیع، حمید شهبازی مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان پیش از ظهر امروز در نشست خبری سه شنبه‌ها با رسانه پاسخگویی در مسیر امید، با تبریک عید قربان و غدیر، اظهار کرد: منطقه ۱۰ از لحاظ جمعیت بعد از منطقه هشت دومین و از لحاظ وسعت هشتمین منطقه در اصفهان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیریت واحد شهری هنوز در شهرها اجرایی نشده است، شهرداری‌ها نتوانسته‌اند به طور کامل به نقشی که باید در شهرها ایفا کنند جامه عمل بپوشانند.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان افزود: دولت و مجلس باید هر چه سریع‌تر نسبت به تصویب طرح و لایحه مدیریت جامع و یکپارچه شهری تصمیم گیری کنند تا شهرداری‌ها بتوانند خدمات بهتری را به شهروندان ارائه کنند.

شهبازی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار و همکاری با بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های مختلف در اولویت فعالیت‌های منطقه ۱۰ قرار دارد که با توجه به قابلیت های منطقه می خواهیم از درآمدهای سنتی فاصله گرفته و یک نگاه علمی به موضوع داشته باشیم.

**بیش از ۳۵۰ نوع خدمات از طریق شهرداری ها ارائه می شود

وی با بیان اینکه باید نگاه علمی به حوزه مدیریت شهری داشته باشیم؛ خاطر نشان کرد: بیش از ۳۵۰ نوع خدمات از طریق شهرداری ها ارائه می شود و این بیانگر نقش پر اهمیت شهرداری ها در زندگی مردم است  که نشان می دهد استفاده از روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان ادامه داد: کاهش هزینه‌های نگهداری شهر یکی از مهم‌ترین تصمیمات مدیریت شهری است، همچنین مشارکت فعال و پویای شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر مورد توجه است.

شهبازی با بیان اینکه من در این منطقه دنبال شهروند مطالبه گر هستم چرا که امروز شهرداری ها درست یا نادرست دستشان در جیب مردم است، تصریح کرد: بنابراین مردم باید در هزینه ها نقش اصلی داشته باشند به همین منظور شهرداری منطقه با مردم محلات این منطقه ارتباط نزدیک ایجاد کرده است.

** در دشتستان به شدت فقر فرهنگی ورزشی داریم

وی با اشاره به اینکه در دشتستان به شدت فقر فرهنگی ورزشی داریم؛ خاطر نشان کرد: شهرداری برای خانه فرهنگ در این محله ماهانه ۱۰ میلیون تومان اجاره می دهد، قطعه زمینی در این منطقه خریداری شده است که امید است بتوانیم با ساخت آن بخشی از مشکلات فرهنگی ورزشی دشتستان مرتفع شود.

شهبازی افزود:۱۳ هزار نفر در برج های میلاد زندگی می کنند اما کمترین امکانات فرهنگی ورزشی برای این ساکنان این منطقه وجود دارد که این نشان از محرومیت منطقه در این عرصه است.

**شهروندان با تفکیک زباله هزینه شهرداری را در این زمینه کاهش دهند

وی با اشاره به اینکه سرانه تولید زباله ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم در جهان و در شهر و منطقه ما حدود یک کیلوگرم است؛ تصریح کرد: باید توجه کنیم که هزینه قابل توجه ای در این زمینه هزینه می شود که اگر شهروندان این موضوع را بدانند و با تفکیک زباله هزینه شهرداری را در این زمینه کاهش دهند می توان این هزینه را در کارهای عمرانی استفاده کرد.

شهبازی اذعان داغشت: رسانه می تواند نقش قابل توجه ای در روشنگری داشته باشد از این رو باید رسانه ها به موضاعات اساسی و مشکلات را مطرح کنند و من از نقد رسانه استقبال می کنم.

**۷۵۰ شهید، ۱۰۰ مسجد و حسینیه به عنوان ظرفیت این منطقه است

وی با اشاره به مشکلات کوره ها در این منطقه افزود: کوره محک که متعلق به نیروی انتظامی است، جلسه ای با سردار معصوم بیگی انجام شده که پنج هکتار از آن مجموعه فرهنگی و قسمت های ورزشی فرهنگی و سایر مجموعه ها در آن دیده شده و کوره دیگر که مالکیت از آن بخش خصوصی است مذاکراتی برای حل این مشکل انجام شده است.

شهردار برای حل مشکل پرنده فروش های این منطقه اظهار کرد: برای حل این مشکل برای پرنده فروشی ها یک قطعه زمین در حاشیه اتوبان آقابابایی تهیه و مجوزهای لازم اخذ شد.

شهبازی گفت: در این منطقه ۷۵۰ شهید، ۱۰۰ مسجد و حسینیه به عنوان ظرفیت این منطقه است و با هیئت های مذهبی روابط خوبی داریم و مشکلات امامزاده ها پیگیری می شود؛ در این منطقه ۱۲ مکان ورزشی هفت مجموعه کتابخانه و مجتمع مطبوعاتی را به عنوان یک ظرفیت در اختیار داریم.

**نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارم

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۲۸ پروزه فعال در منطقه داریم، خاطر نشان کرد: بخش عمده آن در محلات کمتر توسعه یافته است تا به تسهیل زندگی مردم کمک کند؛ نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارم چرا که خودم هم در محله محروم به دنیا آمدم و رشد کردم.

وی با بیان اینکه یک دهم حریم منطقه بافت فرسوده است، افزود: یکی از مهمترین پروژه های اصفهان که بخشی از آن در منطقه ۱۰ است رینگ چهارم است که این رینگ می تواند به توسعه منطقه کمک کند.

**در منطقه ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده شهری و خطر آفرین داریم

شهبازی تصریح کرد: ما در منطقه ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده شهری و خطر آفرین داریم که باید این بافت تغییر کند و با مشارکت شهرداری، بخش خصوصی و شهروندان امکان پذیر است.

شهردار منطقه ۱۰ بیان کرد: جمع پروژه های عمرانی ۷۰ میلیارد تومان است؛ کل بودجه شهرداری این منطقه ۱۱۲ میلیار تومان و ۱۲ درصد افزایش نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و ۳۰ درصد بودجه هم وصول شده است.

وی افزود: منطقه ۱۰ بیشترین پروژه مشارکتی را بین مناطق ۱۵ گانه دارد در حال حاضر ۲۵ پروژه فعال مشارکتی در این منطقه در حال اقدام است.

** باید قطب سلامت باشیم

شهبازی با بیان اینکه در بحث گردشگری آثار تاریخی خاصی نداریم اما باید فرصتهایی ایجاد کنیم که گردشگر جذب کنیم؛ گفت: دو اتوبان و یک فرودگاه در نزدیکی این منطقه است که یک پتانسیلی ویژه خواهد بود؛ که یکی از راه ها احداث اقامتگاه ها است که بخش خصوصی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

وی با بیان اینکه باید قطب سلامت باشیم، اظهار کرد: کلنگ بزرگترین بیمارستان پیوند اعضاء در این منطقه زده شده است که یک با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان ایجاد می شود.

این شهردار در پایان تصریح کرد: سعی شد در ناوگان حمل و نقل عمومی خطوط جدید برای محله هایی که بهره مند نبودند در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/