IMG13140945

۱۳۹۴/۹/۲۶
سردار نقدی با اشاره به جریان نفوذ غرب:
باید منتظر نماز جمعه کاخ‌سفید هم باشیم!

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جای تعجب ندارد اوباما در ایام نوروز پیام فارسی ارسال می‌کند؛ احتمالا برای تغییر ادبیات غرب و مهیا شدن صحنه نفوذ باید در انتظار برگزاری نماز جمعه در کاخ سفید نیز باشیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، سردار نقدی امروز در جلسه کمیسیون های مجمع عالی بسیج که در حسینیه امام خمینی مشهد در حال برگزاری است، با بیان اینکه اگر نگاه مقام معظم رهبری را در صحنه نداشته باشیم انگیزه کافی جهت خدمت پیدا نخواهیم کرد، گفت: در عبارات برخی افراد سخنانی وجود دارد که گویی از سمت دشمن حرف می زنند و در این روزها کلمه نجات ایران را بسیار می شنوید به این معنا که برخی می خواهند کشور را نجات دهند.

وی با بیان اینکه صحنه واقعی چیزی مغایر با برخی تبلیغات در داخل و خارج از کشور است، تاکید کرد: صحنه واقعی این است که انقلابی با دست خالی دست آمریکا را از حضور در ایران قطع کرد و طی ۳۶ سال مقاومت در مقابل همه توطئه ها پیروز بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تحولات منطقه ادامه داد: عراق از دست صدام و سپس آمریکایی ها خارج شده است، لبنان نیز از اشغال صهیونیست ها بیرون آمده است و بحرین و یمن نیز در حال حفظ خود در برابر استکبار هستند، واقعیت این است که آمریکا با ۱۹ هزار میلیارد دلار بدهکاری در حالی دولت را از اوباما تحویل خواهد گرفت که با اضافه شدن ۲.۵ میلیارد دلار بدهکاری در هر سال مطمئنا نخواهد توانست اوضاع اقتصادی و پایگاه اجتماعی سابق خود را در جهان حفظ کند.

سردار نقدی گفت: حقیقت این است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در محاصره هستند و باید نجات پیدا کنند نه ایران، زیرا ایران کشوری مقتدر با عمیق ترین فرهنگ و با بالاترین تسهیلات امنیتی و نظامی در منطقه و جهان می‌باشد که تنها ضعف هایی‌ در درون خودش در صحنه مدیریت اقتصادی دارد که باید با برنامه ریزی مناسب به حل آن نائل آئیم.

وی به استراتژی شورش، کودتا، جنگ و عملیات نظامی و در نهایت تهاجم فرهنگی و سیاسی در فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: پس از یاس دشمن در برنامه ریزی های صورت گرفته در فتنه ۷۸ برخی از داخل کشور براساس مستندات موجود به دشمن نامه نوشتند تا با تحریم ایران مردم را از صحنه مبارزه خارج کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: از سال ۸۹ تا ۱۵ فروردین ۹۴ طول کشید تا رئیس جمهور آمریکا اعلام کند تحریم ها نتوانست ایران را متوقف کند و وزیر امور خارجه منحوس این کشور نیز ۲۰ بار اعلام کرد تحریم در برابر ایران جوابگو نیست.

سردار نقدی به استراتژی نفوذ در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنی که خلع سلاح شده است و تمام تلاش هایش را نقش بر آب می بیند، اکنون می‌خواهد قرآن بر سر نیزه گرفته و از این طریق مسلمانان را گول بزند.

وی با بیان اینکه دشمن اکنون ادبیات خودش را تغییر داده است و سفره هفت سین در کاخ سفید پهن می کند، گفت: اینکه اوباما در ایام نوروز پیام فارسی ارسال میکند و شعر فارسی می خواند، جای تعجب ندارد؛ زیرا احتمالا برای تغییر ادبیات غرب و مهیا شدن صحنه نفوذ باید در انتظار برگزاری نماز جمعه در داخل کاخ سفید نیز باشیم.

دبیر مجمع عالی بسیج با بیان اینکه اتفاقات کنونی همانند فیلم های هندی است، گفت: در یک فیلم شما می بینید در تعقیب پلیس و قاچاقچی هنگامی که قاچاقچی تیرهایش را تمام شده می بیند شروع به چرب زبانی می‌کند که به پلیس نزدیک شود حال اگر پلیس ساده لوح باشد و قاچاقچی که تا چند لحظه پیش تلاش به کشتن وی را داشت با چرب زبانی اش فردی متحول شده دریابد صددرصد اسلحه خود را از دست خواهد داد و کشته خواهد شد؛ اما اگر فردی باهوش باشد این مسئله را درک می کند که این چرب زبانی جهت فائق آمدن بر او است و گول نخواهد خورد.

سردار نقدی آمریکا را در تمامی استراتژی های خود شکست خورده دانست و تصریح کرد: اینکه برخی می گویند چرا این قدر از نفوذ حرف می زنید و این نفوذ قبلا نیز با حضور افرادی چون کشمیری، کلاهی و غیره نیز وجود داشته است حرف نادرستی است؛ زیرا در گذشته تاکید در نفوذ از سوی دشمن بر تاکتیک ها استوار بوده است و در اطلاعات جنگی، استراتژی و پیشروی در این زمینه ها تلاش در نفوذ در کشور دنبال می شد.

وی ادامه داد: امروز نفوذ به شکل استراتژیک است به این شکل که دشمن می‌خواهد کاملا وارد کشور شود و دقیقا نفوذی های وی همان هایی هستند که جنجال می‌کنند در برابر کلمه نفوذ.

دبیر مجمع عالی بسیج با بیان اینکه نفوذ بالقوه نیست و متاسفانه در قسمت هایی از کشور بالفعل شده است، متذکر شد: شرایط ما نسبت به نفوذ در دو حالت اوج بیم و امید است.

سردار نقدی ادامه داد: در اوج بیم هستیم؛ زیرا اکثر انقلاب ها در عالم در رویارویی نظامی جواب داده اند و ایستادگی خوبی از خود به نمایش گذاشتند؛ اما وقتی که قرآن را بر سر نیزه ها می گیرند این انقلاب ها با شکست روبرو شده و به دشمن بها می دهند و توان عبور از این پیچ تاریخی را ندارند.

وی اوج امید خود را عبور از این پیچ تاریخی و خلع سلاح شدن آمریکا در برابر ایران برای همیشه دانست و افزود: از طرفی در اوج امید هستیم؛ زیرا اگر دشمن از این مرحله نیز نتواند عبور کند و زمین گیر شود دیگر خلع سلاح شده است و چیزی برای باقی ماندنش وجود ندارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برخی می خواهند مردم را فریب دهند که چهره آمریکا با گذشته تفاوت کرده است، گفت: چهره آمریکا چگونه تغییر کرده است؛ در حالی که پس از برجام هر ماه به طور متوسط علیه ایران یک لایحه در آمریکا مطرح می شود که یا به تصویب می رسد و یا خیر.

سردار نقدی ادامه داد: کدام جنایت آمریکا عوض شده است در حالی که در شرق و غرب این کشور حمایت های وی از گروهک های تروریستی همچون ریگی ادامه دارد و تلاش می شود مرزبانان مقتدر ایران را به شهادت برسانند.

وی با بیان اینکه ناوهای آمریکا مدام در حال آمد و شد هستند و ایران مدام از سوی این کشور تهدید نظامی می‌شود، خاطرنشان کرد: پهپادهای آمریکایی که برای جاسوسی به این سو و آن سوی فرستاده می شوند یا زمین گیر شده و یا منهدم می شوند و تمام این ها نشان می دهد آمریکا هیچ تغییری نکرده است و جنایت هایش نیز در حال تکرار شدن می باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین نفوذ را دارای سه زمینه و سه لایه دانست و بیان داشت: ترس، ساده لوحی و حرص و طمع سه لایه نفوذ دشمن در کشور است که متاسفانه برخی با وجود اینکه می دانند آمریکا یک جنایتکار بالفطره است؛ اما ساده لوحانه تصور تغییر رفتار دولتمردان این کشور را در سر می پرورانند و سیاست های کشور را بر این اساس اتخاذ می کنند.

سردار نقدی ادامه داد: لایه اول نفوذ ترس است به این شکل که برخی می‌گویند ما می دانیم آمریکا جنایتکار است و همین مهر ماه بیمارستان قندوز افغانستان را بمباران کرد و ۲۵۰ زن، کودک، میانسال و مادر باردار را به شهادت رساند؛ اما این حکایت آمریکا است و کاری نمی توان کرد.

وی خاطرنشان کرد: برخی با بیان اینکه ما مجبور هستیم که با آمریکا کنار بیاییم و با اعتقاد بر اینکه با یک دکمه آمریکا می تواند همه نیروی امنیتی ایران را فلج کند وحشت از آمریکا را در دل مردم ایجاد کرده و از او ترس دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین زمینه دوم نفوذ را ساده لوحی برخی افراد دانست و گفت: باور اینکه آمریکا خوب شده است و می خواهد با ایران کنار بیاید یک ساده لوحی است که برخی آن را در کشور ترویج می کنند؛ البته امروز دشمن نیز به دنبال همین است که افراد هر چه خوش بین تر به آمریکا در لایه های مسئولیتی کشور از جمله مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند.

سردار نقدی با اشاره به اینکه آمریکا اخیرا مصوب کرده است که ایران باید غرامت کشته شدگان این کشور در لبنان را بدهد افزود: حقیقتی که باید به مردم گفته شود این است که شرط برداشته شدن تحریم ها برای ایران است که ۴۶ میلیارد دلار غرامت کشته شدگان آمریکا در لبنان را باید بپردازیم و پس از برداشته شدن این میزان هزینه از بانک های ایران تازه تحریم ها را لغو خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سومین راه نفوذ دشمن از ناحیه حرص و طمع و لذت های جنسی است به بیانات رهبری در این خصوص اشاره و تاکید کرد: متاسفانه مشکل ما در فراموش کردن نکات اساسی در سخنان مقام معظم رهبری و امام خمینی است؛ به نحوی که امام فرمود ادامه یک انقلاب در امری است که به نظر می رسد در راس امور واقع شده است و آن اینکه باید دولت و مجلس و سپاه و نهادهای دولتی از طبقه متوسط و مادون متوسط انتخاب شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ما در دادن رای اعتماد وزرای دولت خط قرمز فتنه را در نظر گرفتیم در حالی که براساس فرمایشات امام باید مجلس، دولت و ارگان های دیگر متشکل از قشر متوسط مردم باشند؛ زیرا به فرموده امام اگر این اتفاق بیفتد امکان ندارد این انقلاب زمین بخورد.

سردار نقدی با اشاره به افرادی که پایگاه های مردم و اجتماعی خود در ایران را از دست داده اند، تصریح کرد: هنگامی که اقشار ثروتمند و مرفه روی کار بیایند به دلیل فاصله ای که از مردم دارند، نخواهند توانست به درک شرایط مردم نائل آمده و با اشرافی گری پایگاه مردمی خود را از دست می دهند و این افراد برای ادامه کار نیاز به تکیه گاه های خارجی دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از مسئولانی که درد مردم را نمی دانند و سیب زمینی ها را دفن می کنند و گوجه فرنگی ها را بیرون می ریزند، گفت: کسی که فرزندش سه شنبه ها به انگلستان فرستاده می شود تا درس بخواند و پنجشنبه ها به منزل برمی‌گردد، درد زنی را که در میدان بارهای شهر در داخل سطل زباله به دنبال سیب زمینی ها و میوه های له شده می گردد و آنها در کیسه به خانه می‌برد نمی فهمد.

سردار نقدی با اشاره به افرادی که جیب خود را در کشور پر کرده اند و شرکت های فراوانی نیز در اختیار دارند، گفت: شما که تا این حد توانسته اید خود را راضی کنید چرا دیگر دست از سر ملت برنمی دارید و به کنار نمی روید؟ پاسخ این سئوال مشخص است زیرا اینها می خواهند قدرت را در دست داشته باشد.

وی گفت: انسان های بی بند و بار که مسائل اعتقادی برایشان بی اهمیت است یکی از لایه های نفوذ در کشور به شمار می رود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین مهمترین شیوه نفوذ در کشور را تغییر افکار مردم دانست و متذکر شد: اینکه مدام ایران تحقیر می شود و این حرکت به صورت مداوم ادامه پیدا می کند تا اسلام را ناتوان معرفی کنند یک استراتژی از سوی استکبار است تا برای گرفتن یک کشور با این باور به موفقیت نائل شوند.

سردار نقدی با انتقاد از پیشنهاد وارد کردن مدیر اقتصادی در کشور گفت: هنگامی که شما را تحقیر کنند این باور در شما رشد خواهد کرد که برای حل مشکلات اقتصادی به جای تکیه به داخل می شود از خارج مدیر آورند و حال فکر کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سردار نقدی گفت: اقتصاد عرصه رقابت لحظه به لحظه است و اینکه برخی مدیر اقتصادی خارجی را با مربی خارجی رشته های ورزشی یکی می کنند نشان از عدم تشخیص درست این افراد و عدم اشراف به مشکلات کشور دارد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در اول فروردین ماه سال ۹۴ در حرم رضوی در مشهد اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در ابتدای امسال گفتند که دو دیدگاه در مورد اقتصاد در کشور وجود دارد که یک دیدگاه نگاه به ظرفیت های داخلی و دیدگاه دوم کنار آمدن در مقابل قدرت ها را مدنظر قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه خانه برخی از افراد در داخل کشور در صورت فروخته شدن می تواند ۲۰۰ نفر دیگر را خانه دار کند، گفت: ایران برای رسیدن به یک اقتصاد پیش رو تمام عناصر از جمله سرمایه دارد؛ اما برخی نمی خواهند اجازه حرکت به ایران داده شود.

سردار نقدی با بیان اینکه برخی به غلط می گویند ایران سرمایه کافی ندارد، گفت: ۸۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی ایران است و این در حالی است که در عرض شش روز ۱۱۰ هزار خودرو در این کشور فروخته می شود و باز در کنار این می توان ۱۰ میلیون سکه فروخته شده در ۴۰ روز توسط دولت قبل را مثال زد که نشان می‌دهد نقدینگی در ایران وجود دارد.

وی با بیان اینکه اگر تولید را سودآور کنیم باغدار، کارخانه دار و همه تولیدکنندگان می توانند به سرمایه گذاری در ایران امیدوار باشند، بیان داشت: از لحاظ علم و فناوری ما جزو بیست کشور اول دنیا هستیم و هزاران اختراع ثبت شده و به تولید تجاری نرسیده داریم که این یعنی ظرفیت عظیم فناوری که آماده ورود به بخش های مختلف کشور است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از افرادی که می گویند فناوری را از خارج وارد کنیم، گفت: شما فناوری خوابیده در داخل را نمی‌بینید و تنها چشم به خارج دارید که این جای تاسف دارد. شما فکر می‌کنید اگر خط تولید پژو در کشور را با هفت لیتر بنزین سوخت بنزین در صد کیلومتر به شما بدهند موفق خواهید بود؟ اما این را بدانید کشورهای غربی با پول فروش فناوری به شما سرمایه برای فناوری‌های بهتر ایجاد می‌کند؛ اما شما اندرخم فناوری های کهنه شده غرب باقی می‌مانید.

سردار نقدی با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد ستاد صادرات را به بسیج داده اند؛ در حالی که اقتصاد در این کشور متولی دارد؛ اما ما این موضوع را قبول می‌کنیم، بیان داشت: متاسفانه دولت دو فرصت عالی برای تحویل بازار صادرات به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و غذایی در ایران را از دست داد که اولینش درگیری روس ها با اروپا و تحریم و قحط واردات غذا در این کشور بزرگ بود که اصلا برای دولتمردان ما اهمیتی نداشت و دومین اختلافات روسیه با ترکیه و قطع ارتباطات تجاری میان این دو کشور است که فرصتی بسیار عالی برای جایگزین شدن ایران در این خصوص وجود داشت که باز هم دولت با وجود تمایلات بسیار روس ها و حضورشان حتی در بیت رهبری این موضوع را دنبال نکرد.

وی با بیان اینکه همه سیاستمداران اعلام کردند برداشتن تحریم ها اثری اقتصادی در کشور نخواهد داشت، گفت: روز گذشته قطعنامه به ظاهر خوبی برای ایران از سوی آژانس اعلام شد که نکته جالب توجهش کاهش ارز و از طرفی شاخص بورس در ایران بود که نشان می دهد در حوزه برجام و رفع تحریم ها در بحث هسته ای هر اتفاقی که بیفتد اقتصاد ایران تکانی نخواهد خورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از اصرار وزیر نفت برای افزایش صادرات نفت بیان داشت: اکنون یک میلیون بشکه نفت را صادر می کنیم و باوجود تاکید مقام معظم رهبری بر کنار گذاشتن خام فروشی وزیر مدام به افزایش صادرات نفت تاکید دارد و این در حالی است که قیمت نفت در طول دو سال و نیم گذشته به یک سوم رسیده است و با سی دلار در حال مبادله می باشد.

وی با انتقاد از کسانی که می گویند برخی اقلام در ایران قابل تولید نیست، گفت: هر چیزی را که می گویند در ایران قابل تولید نیست به من بسپارند تا برایشان تولید کنم زیرا کار من این است و با توجه به تجاربی که کسب کرده ام می دانم ایران ظرفیت تولید همه چیز را دارد.

سردار نقدی به تعطیلی بیش از ۱۵ هزار کارخانه در کشور اشاره کرد و گفت: مشکل ما این است که با وجود داشتن ۱۵ هزار کارخانه زیر ساخت سازی شده به دنبال رفع موانع و احیای آنان نیستیم و مدام به غرب نگاه می کنیم که چه بدهند و چه بدهیم.

وی به واردات موز در کشور اشاره داشت و گفت: در حالی که سیب ها و خرماها در کشور چند تن چند تن در حال فاسد شدن است و با تغییر یک دستور یعنی گذاشتن دو عدد خرما در بسته غذایی مسافرین هواپیما و ارائه سیب در همایش ها می توان از نابودی سیب و خرمای این کشور و بیچارگی کشاورزان جلوگیری کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با بیان اینکه ما جهت احیای صنایع خود در استان های کشور برنامه ای پنج ساله داریم و براساس اقتصاد مقاومتی مطمئنا می توانیم مانند چین با بها دادن به صنایع خود مشکلات خود را حل کنیم، گفت: هر شهری که فکر می کند می تواند کاری در این خصوص انجام دهد، ما آمادگی خود را جهت حمایت از وی اعلام می کنیم.