به گزارش پایگاه خبری “ربیع” معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های شرکت عمران فولادشهر دستور تشکیل قرارگاه خدمت در این شهر را صادر کرد.

 علیرضا جعفری پس از بازدید میدانی از پروژه های شرکت عمران در جلسه ای با حضور مسئولان شهرستانی گفت: بازدید امروز من از فولادشهر و تشکیل این جلسه مقارن شده با شب ۲۲ بهمن که چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است و باید این تقارن را برای یک رویکرد جدید خدمت در فولادشهر به فال نیک بگیریم.
مدیرعامل شهرهای جدید کشور اظهار داشت: در بازدید از فولادشهر کمبودها را متوجه شدم اما معتقدم با توجه به وجود فرصت ها و منابع خوبی که این شهر دارد میتوان این وضعیت را به خوبی مدیریت کرد و کمبودها را برطرف نماییم.
وی تصریح کرد: در فولادشهر باید قرارگاه خدمت با حضور همه مسئولان شهر شکل بگیرد و در اولین قدم باید با نظر مدیران شهری سند خدمت تدوین شود و شرکت عمران که منابع را در اختیار دارد باید دبیر این قرارگاه باشد.
جعفری تشریح کرد: قرارگاه خدمت با فرماندهی فرماندار و بخشدار و با محوریت کمیته برنامه ریزی شهری که مسئولیتش با شهردار میباشد، برنامه ریزی و پیش بینی لازم را برای رفع مشکلات موجود در سند خدمت ارائه دهد تا شرکت عمران برای تامین بودجه مورد نیاز اقدام کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: کمبودها و مشکلاتی که در فولادشهر مشاهده شد زیبنده این شهر که بیش از ۵۰ سال از قدمت آن میگذرد نیست و مردم باید شیرینی مدیریت انقلابی و همدلی مسئولان را درک کنند.
وی افزود : هنر مدیریت استفاده درست و افزایش بهره‌وری است که باید به درستی در رفع مشکلات موجود به کار گرفته شود، ساخت بازار ایرانی اسلامی، ساخت فرهنگسرای اقوام، ساخت ترمینال و میدان میوه و تره‌بار ، اصلاح ورودی شهر با معماری اسلامی، تدوین سند راهبردی فرهنگی اجتماعی، توجه ویژه به حوزه اشتعالزایی و کارآفرینی، طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده از جمله اقداماتی است که باید به زودی در فولادشهر شاهد آن باشیم.
مدیرعامل شهرهای جدید کشور بیان داشت: از نظر ما امام جمعه فرمانده فرهنگی شهر است و رئیس دادگاه بخش به عنوان ناظر بر حُسن عملکرد و برخورد با ترک فعل مدیران ماست و شهردار نیز برای اجرای برنامه های خود نباید کمبودی احساس کند زیرا هدفش خدمت به مردم شهر است و خود را مکلف به تامین منابع مورد نیازش میدانیم.
علیرضا جعفری در پایان تاکید کرد : همه این برنامه‌ها باید با قید فوریت در دستور کار قرار گیرد زیرا در نهضت ملی مسکن که برنامه اصلی دولت است باید زیرساخت‌های لازم برای پذیرش جمعیت جدید در شهر فولادشهر پیش بینی و عملیاتی شود.