به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سهراب احمدی اظهار داشت: در یک عملیات منسجم از سوی یگان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز، یک تیم از افراد سودجو که اقدام به قاچاق چوب از این شهرستان می‌کردند، گرفتار شدند.

وی ادامه داد: از افراد دستگیر شده ۲۲ کامیون چوب کشف و ضبط شد که به جزای نقدی نزدیک به  ۸۲ میلیون ریال محکوم شدند.

احمدی از تشدید مبارزه با مافیای چوب در شهرستان سقز خبر داد و گفت: بدون مماشات با قاچاقچیان چوب و طبق قانون برخورد خواهد شد تا از این منابع خدادادی محافظت شود.

وی افزود: با طرح تنفس ۱۰ ساله جنگل‌های شمال، مافیای چوب به سایر نقاط کشور هجوم برده و اقدام به تاراج و نابودی جنگل‌ها و درختان خودرو می‌کنند که باید هوشیارانه با آنان برخورد شود.

احمدی افزود: منابع طبیعی شهرستان سقز نیز مستثنی از تاراج این افراد سودجو نبوده و مورد سوءاستفاده آنها قرار گرفته است.

وی گفت: با آغاز  به خدمت اینجانب به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی و فرمانده یگان جدید این اداره، مبارزه با مافیای چوب شدت بیشتری گرفته که در نتیجه زحمات شبانه‌روزی مامورین اداره منابع طبیعی این شهرستان، ۲۲ کامیون و چندین محل دپوی چوب‌های قاچاق شناسایی و توقیف شد و متخلفین اعمال قانون شدند.

وی ادامه داد: اداره منابع طبیعی  و آبخیزداری شهرستان سقز ضمن دعوت از طبیعت‌دوستان، بهره‌برداران محلی، فعالان منابع طبیعی و مردم فهیم و بافرهنگ به مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی زیبا و جنگل‌های بی‌‌نظیر زاگرس، تقاضا دارد گزارشات تخریب و تصرف منابع طبیعی، قطع درختان، بوته‌کنی و آتش‌سوزی‌ها را از طریق سامانه رایگان تلفنی ۱۵۰۴یا تلفن های ۳۶۲۲۷۸۰۰ و ۳۶۲۲۷۷۹۱ به یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان اطلاع دهند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۴