به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از کرمانشاه، محمدابراهیم الهی‌تبار پیش از ظهر امروز در کارگروه سلامت استان کرمانشاه با تاکید بر اصل ممانعت از کشتار غیرمجاز و فروش گوشت خارج از شبکه، اظهار داشت:  آنچه که مهم است شیوه اجرایی کردن این ممنوعیت است و نیاز است که در هر شهرستان متناسب با وضعیت آن اقدام شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه ادامه داد: دامپزشکی استان لازم است که به‌طور جدی مقابل کشتار غیرمجاز و فروش دام خارج از شبکه ایستادگی کند و موارد را برای برخورد به دستگاه‌های ضابط گزارش کند.

وی گفت: برای مردم نسبت به خطرات بیماری‌های دامی و انتقال آن باید حساسیت به وجود بیاید از صداوسیما و فضای مجازی می‌توان برای اعلام هشدارها بهره گرفت.

الهی‌تبار افزود: در زلزله سرپل‌ذهاب چادر به چادر صحبت شد و بزرگان پای کار آمدند و اینگونه مانع بروز بیماری‌های واگیردار شدند؛ آموزش نیاز مردم است و اگر گفته نشود به اجتماع جفا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه نیاز است که در سند جامع سلامت برنامه عملیاتی و وظایف هریک از دستگاهها مشخص و تدوین شود، یادآور شد: هدف‌گذاری این سند تا سال ۱۴۰۴ قرار گرفته که برنامه دستگاه‌ها تا پایان مهرماه امسال باید اعلام شود.

*لزوم ساماندهی فعالیت عطاری‌ها در کرمانشاه

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت:عرضه مکمل‌های ورزشی در استان خطراتی را در پی دارد و آن‌چنان که گفته می‌شود باندهایی در کار توزیع این مکمل‌ها دست دارند این مورد نیاز به بررسی دارد، چرا که عوارض فراوانی برای جوانان در پی داشته است.

وی افزود: فعالیت عطاری‌ها در استان نیاز به ساماندهی دارد، نقش عطاری و داروهای گیاهی را در سلامت قبول دارم و این بخش به گذشته پرافتخار ما در علم پزشکی باز می‌گردد، اما استفاده مناسب از این گیاهان و عطاری‌ها ساماندهی می‌خواهد. مردم از مدیران و دستگاه‌ها انتظار نظارت دارند و اگر خریدی از عطاری‌ها می‌کنند با این امنیت خاطر است.اگر عوارضی ببینند نسبت به نظارت ما بی‌اعتماد می‌شوند.

انتهای پیام/پ