به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، به دنبال بارش های اخیر و ارتفاع یک متری برف در شهرستان کوهرنگ، پیست اسکی چلگرد بازگشایی شد.
پیست اسکی چلگرد یکی از جاذبه های طبیعی و ورزشی استان چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان است. این پیست در شهر چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ و در فاصله ۸۸ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری، در دامنه کوه کارکنان با شیب مناسب و طول ۸۰۰ متر از معروفترین پیست های اسکی رشته کوه زاگرس به شمار می رود که در سال ۱۳۵۴ ساخته شده است.

برف فراوان، یخچال های طبیعی و شیب منطبق با استاندارهای بین المللی از محاسن این پیست برای برگزاری مسابقات ورزشی زمستانی است. این پیست دارای ۲ دستگاه بالابر ویژه آقایان و خانم ها با طول مسیری برابر با ۸۰۰ و ۷۰۰ متر و یک دستگاه بالابر آموزشی با طول ۲۰۰ متر می باشد. نزدیکی به جاذبه های طبیعی و گردشگاه هایی چون چشمه دیمه، آبشار شیخ علیخان و آبشارهای تونل کوهرنگ، دسترسی به جاده آسفالته و نزدیکی به محل های اقامتی، پارکینگ و امکانات رفاهی در شهر چلگرد از جمله مزایای این پیست به شمار می رود.

پیست های اسکی بارده و شیخ شبان در شهرستان بن و دیگر جاذبه های بیشمار گردشگری زمستانی در چهارمحال و بختیاری هم پذیرای مسافران و گردشگران است. شهرستان کوهرنگ از شهرستان های ۹ گانه استان چهارمحال و بختیاری، با ۳۵ هزار نفر جمعیت می باشد که مرکز آن (شهر چلگرد) در فاصله ۸۵ کیلومتری شهرکرد (مرکز استان) قرار دارد.