به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، طی یک هفته اخیر تعطیلی فرودگاه کنارک در ۴۵ کیلومتری چابهار باعث شده تا پروازها به این منطقه به فرودگاه ایرانشهر در ۳۰۰ کیلومتری چابهار منتقل شود. شرکت فرودگاهی ع-ق چهارشنبه هفته گذشته طی نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشوری و معاون هوانوردی و امور بین‌الملل این سازمان از عدم پذیرش پرواز در فرودگاه چابهار (کنارک) به دلیل تعمیر سطوح پروازی، سیستم ناوبری و رفع ایرادات تا اطلاع ثانوی خبر داد.

سرگردانی مسافران و گرفتار شدن آنها در چابهار طی روزهای بعد از این نوتام شرکت مذکور حاکی از آن بود که اطلاع‌رسانی لازم نسبت به لغو فروش بلیت پرواز چابهار از سوی متولی این بخش صورت نگرفته است. فارغ از مسائل پیش آمده بین سازمان منطقه آزاد چابهار (که البته در شرایط کنونی پاسخگوی رسانه‌ها نیست) و شرکت ع-ق برخی اظهارات نشان از آن دارد که فرودگاه کنارک دچار مشکلاتی در سیستم‌های ناوبری است.

در همین زمینه صبح امروز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به همراه معاون هوانوردی و امور بین‌الملل این سازمان برای پیگیری و رفع مشکلات فرودگاه چابهار (کنارک) از دستگاه های کمک ناوبری، برج مراقبت پرواز و مرکز مدیریت سوخت این فرودگاه بازدید کرد.

 احتمالا تا ساعاتی دیگر تورج دهقانی زنگنه دلایل واقعی تعطیلی فرودگاه چابهار را اعلام خواهد کرد. شاید یکی از دلایل این تعطیلی اختلاف بین سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت فرودگاهی ع-ق باشد.

انتهای پیام/