به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مهندس حسن نیا پس از ورود به شیراز به منطقه استهبان و نی ریز عزیمت و در مسیر از فعالیت های راهداری و بهسازی راههای اصلی ، فرعی همچنین تعدادی از محورهای روستایی مورد درخواست اهالی و مسئولین محلی بازدید ،و ضمن تاکید بر پیشبرد طرح ها؛ دستور لازم جهت تسریع برنامه های عمرانی را صادر کرد .

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در ملاقات با دست اندرکاران ، وضعیت حمل و نقل جاده ای منطقه و استان را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه کرد. گفتنی است در این بازدید معاون امور عمرانی استانداری فارس ، نماینده مردم استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، فرمانداران شهرستانهای مورد بازدید و جمع دیگری از مسئولین معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

بر اساس این گزارش ،معاون وزیر راه و شهرسازی در روز دوم سفر با حضور در لارستان و بازدید از محورهای حوزه استحفاظی این اداره کل و کلنک زنی تونل شهیده باختر بیگلری در محور لار – بستک ،از محور فداغ _بیرم (تل تله بیرم) وکمربندی کمال آباد بیرم بازدید بعمل آورد .

گفتنی است پروژه احداث تؤنل شهیده باختر بیگلری با اعتباری بالغ بر ١٨ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان و به طول ۴٣٠ متر احداث می شود. در ادامه این سفر، مهندس حسن نیا با حضور در شهرستان خنج ، از پروژه خیر ساز دیگ اشکن(احداث را ه خنج _ کاریان_ جهرم و کاهش ۸۰کیلومتری این مسیر بازدید کرد طی این روز دکتر جعفرپور نماینده مردم شریف لارستان،خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان و مسولین محلی معاون وزیر راه و شهر سازی را همراهی نمودند.