به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس  از کرمانشاه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به شناسایی ۴۰۰ واحد صنفی که در هشت روز سپری شده از ماه مبارک رمضان شئونات این ماه را رعایت نکرده بودند، اظهار داشت: ۳۴ واحد متخلف نیز با پیگیری پلیس و حکم قضائی پلمپ شدند.

سرهنگ‌محمدرضا آمویی گفت: این اقدام در راستای مطالبات عمومی و خواسته‌های شهروندان برای حفظ حرمت این ماه عزیز انجام شده است.

وی یادآوری شد: پلیس همواره تلاش کرده تا رضایت عموم مردم را جلب و در راستای خواسته‌ها و مطالبات آن‌ها گام بردارد که یکی از این مطالبات در ماه ضیافت الهی برخورد با مصادیق روزه‌خواری است.

آمویی افزود: در همین راستا و برای پاسخگویی به مطالبات عمومی علاوه بر برخورد با واحدهای صنفی متخلف، طی هشت روز سپری شده از ماه مبارک رمضان به ۲۲۲ تن از رانندگان درون شهری که شئونات این ماه مبارک را رعایت نکرده بودند، تذکر لازم داده شده و ۱۴ دستگاه خودرو نیز توقیف و روانه پارکینگ شده اند.

این مقام انتظامی در ادامه از ارائه تذکر و ارشادهای لازم به ۹۶۲ تن از شهروندانی که در سطح استان تظاهر به روزه‌خواری کرده بودند خبر داد و گفت: از ۷۵۸ نفر آن ها تعهد لازم برای عدم تکرار اقدام مشابه اخذ شد.

وی همچنین با اشاره به دستگیری ۲۰۴ نفر از افراد روزه‌خوار توسط پلیس، اظهار داشت: ۶۷ نفر از این افراد با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه پلیس همواره با افرادی که شئونات ماه مبارک رمضان را رعایت نکرده اند، برخورد کرده است، یادآور شد: این برخورد بنا بر خواسته عموم شهروندان قاطعانه و مطابق قانون بوده است.

وی ادامه داد: آنچه که واضح و روشن است لزوم ورود همه دستگاه‌های فرهنگی به موضوع تظاهر به روزه‌خواری در سطح جامعه و کمک آن‌ها به پلیس برای مقابله با این مسئله است.

آمویی یادآوری کرد: در همین راستا جا دارد نهادهای فرهنگی و افراد صاحب کلام و ذی‌نفوذ که جایگاه اجتماعی خوبی نیز میان مردم دارند به کمک پلیس آمده و با فرهنگ‌سازی زمینه پاسداشت ماه مهمانی خداوند را بیش از پیش فراهم کنند.

معاون اجتماعی پلیس استان کرمانشاه در پایان تذکر لسانی از سوی مردم به افراد متظاهر به روزه‌خواری را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: مسافران و شهروندانی هم که قادر به روزه گرفتن نیستند خوب است به حرمت این ماه عزیز و همچنین رعایت حقوق دیگر همشهریان خود از خوردن و آشامیدن در سطح شهر و معابر عمومی خودداری کنند.

انتهای پیام/پ