به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی امروز به تدریج با نفوذ جریانات مرطوب شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال و شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات شمال زنجان و قزوین و در اواخر وقت در خراسان شمالی بارش باران گاهی وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی می‌شود. در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب فارس و غرب هرمزگان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

فردا چهارشنبه وضعیت بارش مشابه امروز خواهد بود و طی این دو روز بارش در گیلان و اردبیل شدت خواهد داشت. کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دما در سواحل دریای خزر روی می‌دهد و دریای خزر مواج خواهد بود.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در ارتفاعات شمال زنجان،‌گیلان،‌ مازندران و گلستان بارش پیش بینی می‌شود. روز جمعه ۱۹ شهریور در مازندران و گلستان بارش‌های پراکنده و خفیف روی می‌دهد. طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور کاهش نسبی دما و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

شنبه و یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است و افزایش دما در سواحل دریای خزر روی می‌دهد. از امروز تا پنجشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پدیده حاکم است که در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در برخی ساعات همراه با گردوخاک خواهد بود.

همچنین طی امروز و چهارشنبه در جنوب سمنان، جنوب تهران،‌البرز و قم وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی شده است.