به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ‌ایسنا،  امروز (شنبه ۱۲) اسفند ماه مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون ژیمناستیک در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. ریاست این مجمع را فریبا محمدیان معاون امور ورزش زنان وزارت ورزش بر عهده داشت. کهندانی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک در این مجمع حاضر بود. موضوع اصلی این مجمع حسابرسی و بررسی مشکلات مالی بود که از دوران گدشته و فدراسیون های قبل باقی مانده بود.

زهرا اینچه درگاهی، رییس فدراسیون ژیمناستیک در ابتدای این مجمع از عملکرد فدراسیون از ابتدای نشستن بر صندلی این فدراسیون سخن گفت و در بخشی از گزارشات خود گفت: چارت فدراسیون قدیمی و پوسیده بود که ما آن را به روز رسانی کردیم. شاخه ها تفکیک شد و در هفت شاخه انجام شد. حقوق اداری و پرسنل فدراسیون ۱۳۰ میلیون بود که با همه افزایش ها و ضریب هایی که باید انجام می شد به ۴۰ میلیون کاهش دادیم. هنگامی که من به فدراسیون آمدم سقف مجاز بودجه وزارت خانه در ماه های اولیه پر شده بود و اکنون تمام حقوق ها با درآمد فدراسیون پرداخت می شود. هر چند وظیفه را به یک نفر واگذار کردیم که با یک حقوق و نه چند حقوق انجام می شود. سرعت کارها بیشتر شده است.

بعد از صحبت های رییس فدراسیون نماینده موسسه مالی نیز از شفاف نبودن حساب های فدراسیون از سال ۹۰ سخن گفت. بعد از آن هم خزانه دار فدراسیون در این خصوص گزارشی را ارائه کرد.

زهرا موسوی بازرس فدراسیون در این مجمع حضور نداشت و گزارش مالی او توسط مسئول امور مجامع خوانده شد.

همچنین در پایان این مجمع راگیری در خصوص حسابرسی و بحث مالی در سال ۹۷ انجام شد و به موارد زیر رای داده شد:

– گزارش عملکرد فدراسیون از تیرماه تا امروز

– گزارش حسابرس مالی تا سال منتهی به ۹۵

– گزارش حسابرسی تا پایان سال ۹۵ توسط خزانه دار

– گزارش بازرس فدراسیون

– پیش نویس برنامه عملیاتی سال ۹۷ و پیش نویس امور مربوط به کمیته انضباطی

– پیش نویس اساسنامه فدراسیون ژیمناستیک به فدراسیون جهانی

فریبا محمدیان نیز در این مجمع گفت: هر شخصی که مدیریت بخشی را بر عهده می‌گیرد با علم به وجود مشکلات آن را می پذیرد. اکنون نیز هرکسی هم  به جز اینچه درگاهی انتخاب می شد باید اتفاقاتی را که در فدراسیون های قبل سهوا از ریل خارج شده را به ریل بازگرداند. این گزارش ها به عنوان توصیه هایی است که بتوانیم راه را بهتر کنیم. درگاهی هم حامی برنامه هایی است که در سال های گذشته انجام شده است. روش های استاندارد وظیفه ما است که در کنار همکارانمان قرار بگیریم و مشکلات را حل کنیم. تردید نکنید که حتما مشکلات مطرح شده در این حسابرسی ها با حفظ شان و منزلت آن افراد حل خواهد شد.

در پایان رای گیری برخی از روسای هیات ها خواستار این شدند که موضوع تخلفات گذشته پیگیری شود و افرادی که تخلف کردند بازخواست شوند.

حمید احمدی، رییس هیات استان قزوین نیز ، گفت‌:  از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهیم  که با افراد مخرب که نابخردانه بر علیه فدراسیون فعلی مقابل وزارت ورزش و جوانان  تجمع می کنند برخورد شود.

به گزارش ایسنا، در حالی که سه بنر خوش آمدگویی برای محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی، محمد شروین اسبقیان مدیر امور مشترک فدراسیون های ورزشی و شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک در سالن وجود داشت اما  این سه در مجمع حضور نداشتند. مسئول روابط عمومی فدراسیون نیز در این مجمع حضور نداشت.