به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن حملات جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به بیمارستان و بازاری در بندر الحدیده یمن که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها زن و مرد و کودک غیرنظامی و بیگناه شد، آن را تکرار و استمرار نسل کشی و جنایات هولناک عربستان سعودی و هم پیمانانش در یمن خواند.

وی گفت: به خاک و خون کشیدن و انتقام از مردم و حمله به اهداف غیرنظامی مانند بیمارستان ها، خانه ها و اماکن عمومی برای جبران ناکامی ها و شکست های عربستان و متحدانش در میدان جنگ، چیزی جز جنایت جنگی نیست و استمرار هر روزه آن و سکوت جامعه بین المللی در برابر اینگونه اقدامات، وضعیت مردم یمن را به صورت نگران کننده‌ای، وخیم کرده است.

قاسمی افزود: بمباران هر روزه اهداف غیرنظامی و کشتار مردم بی گناه و بی پناه یمنی به دست جنگنده های عربستانی و اماراتی نباید در افکار عمومی  کشورهای منطقه، جهان و در سطح بین المللی موجب عادی شدن جنایات متجاوزان و بی توجهی به وضعیت بحرانی و فجیع این کشور شود.

در حمله روز پنجشنبه جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بیمارستان «الثوره» شهر الحدیده ۵۲ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

همزمان با حمله به بیمارستان شهر الحدیده، جنگنده‌های ائتلاف سعودی اسکله صیدان یمنی در بندر الحدیده را بمباران کردند که منجر به کشته و زخمی شدن شمار زیادی شد.

انتهای پیام/