به گزارش پایگاه خبری ربیع، ایران‌هراسی، یکی از راهبردهای تبلیغاتی و جنگ روانی در سیاست خارجی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی، برضد جمهوری اسلامی ایران است. راهبرد ایران هراسی، همزاد و مترادف با راهبرد اسلام هراسی و امواج آن می‌باشد. این راهبرد در طی سی ساله گذشته، همواره توسط دولت‌های ایالات متحده آمریکا – چه جمهوری خواه و چه دموکرات – به صورت پیوسته، در سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی این کشور، پیگیری شده است که البته رژیم صهیونیستی نیز از بزرگترین مجریان آن است.

اسرائیل به «تهدید ایرانی» به عنوان تنها تهدیدی برای موجودیت و آینده خود می‌نگرد. جمهوری اسلامی ایران با نپذیرفتن رژیم صهیونیستی به عنوان دولت خط بطلانی بر موجودیت وی کشیده است لیکن ایران‌هراسی به همین خاطر رقم خورده است. البته ایران به واقعیت نزدیک‌تر است چرا که رژیم اشغالگر دارای ویژگی‌های دولت خوانده شدن نیست. البته از سوی دیگر نیز رژیم غاصب باید هم نگران باشد چرا که ایران قدرت اجرایی کردن چنین تهدیدی را دارد.

نتانیاهو از این ابزار برای گسترش دایره سیاست خارجی خویش بهره برده است. عادی‌سازی روابط و حتی تماس‌های تلفنی با کشورهای آفریقایی با دشمن جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران امکان‌پذیر شده است. متأسفانه برخی از دولت‌ها به سابقه تاریخی و سابقه تجاوزگرانه اسرائیل نظری نمی‌کنند. جمهوری اسلامی ایران کشوری قدرتمند و امن است و شکی در آن نیست در مقابل هر تهاجمی شجاعانه می‌ایستد اما تا کنون تجاوز و تهاجم در کارنامه‌اش وجود ندارد پس چگونه می‌تواند خطرناک باشد؟ آن گاه رژیمی اشغالگر و کودک‌کش که که رفتار ظالمانه‌اش گوش فلک را کر کرده است خطرناک نیست؟

ایران همچنین مهم‌ترین کشور حامی جنبش‌های حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله است که همگی کمر به نابودی اسرائیل بسته‌اند. کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب خیانت بزرگی به فلسطین کرده‌اند، آنان منافع کوتاه مدت را اصالت تاریخی فلسطین ترجیح دادند و شرمندگان تاریخ خواهند بود.