به گزارش پایگاه خبری ربیع، اراده خدای متعال بر این قرار گرفت که یک انسان پاکباخته ایثارگر و مجاهد را عزت بخشد و جهانی کند و او کسی شد که ایران را به جهانی تبدیل کرد که نشان داد ایران اکنون طرفداران زیادی در گوشه و کنار دنیا دارد و این مرد بزرگی که به دست شقی‌ترین و وحشی‌ترین آدم‌های دنیا به شهادت رسید، این علاقه و ارادت را افشا کرد. سردار دل‌ها توانست دل‌های مردم دنیا را متحول کند و بزرگ‌ترین تشییع تاریخ را پس از امام خمینی(ره) به نمایش گذاشت. در شهادتش نه فقط ایران و عراق که تمامی دنیا متحول و معترض شدند؛ مردم مسکو با رژه ماشینی در مقابل سفارت آمریکا و بوق ممتد اعتراض کردند و در کشمیر و… به میدان آمدند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. کاظمین، بغداد، کربلای معلی، نجف اشرف، اهواز، مشهد مقدس، تهران، قم و دیروز کرمان پیکر پاک این شهید را تشییع کردند، اعداد و ارقام نمی‌تواند قیامتی را که به پاشد بیان کند. واقعیت این است که اعداد معنای خود را از دست داده‌اند و واژه‌ها در برابر وصف استقبال و بدرقه ملت‌های مقاومت از سید شهیدان مقاومت عاجزند. ملت مقاومت به پا خاسته‌ است. سحرگاه جمعه را با همه تلخی‌اش می‌توان «فزت و ربّ الکعبه» حاج قاسم سلیمانی و طلوع صبح صادق پیروزی گفتمان مقاومت دانست، پیروزی‌ای که ان‌شاءالله به تحقق آرمان فلسطین خواهد رسید.

نشانه‌های اکسیر جاودانه خون سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهید ابو‌مهدی المهندس در حال ظهور است. دونالد ترامپ با توییت‌بازی و پس و پیش کردن کلمات، ژست یک قمارباز پیروز را به خود گرفته است؛ اما واقعیت ماجرا کاملا متفاوت است و او شکستی سخت را متحمل شده است. اگر حیات سردار سلیمانی سربازان آمریکایی، اسرائیلی و داعشی‌ها را می‌لرزاند اکنون شهادت او برای این وحشی‌های خودخواه عذاب روحی و روانی شده و دنیا را بر علیه او به حرکت در آورده و چهره کریه آنها را به نمایش گذاشته است؛ اگر قرار بود آمریکایی‌ها از منطقه در چند سال آینده خارج شوند این شهادت توانست آمریکایی‌ها و مرگشان در منطقه را سرعتی غیرقابل باور بدهد. صدای لرزان ترامپ را هنگام قبول مسئولیت اقدام تروریستی فرودگاه بغداد دیدیم و شاهد شدیم دستور سنتکام به تمام شناورهای آمریکایی برای رعایت فاصله حداقل هزار کیلومتری از منطقه را، این حرکت و اقدام که به‌ناچار باید انجام دهند، به‌خوبی نشان‌دهنده این واقعیت است که تا چه حد در پس تهدید‌ها، ضعف و استیصال وجود دارد و این از برکات خون شهدای جمعه خونین بغداد است. آری، شهادت سردار دل‌ها جهان را تکان داد! رکورد تشییع در دنیا شکسته شد و تشییع امام خمینی را در اذهان زنده کرد! دنیا تشییع جنازه‌های عظیمی را به یاد دارد؛ اما کسی فکر نمی‌کرد روزی رفتن کسی بتواند رکوردها را جابه‌جا کند.

رفتن سلیمانی چیز دیگری بود؛ رفتنی که جهان را به حرکت در آورد و بزرگ‌ترین ارتش جهان را به آماده‌باش در آورد! این شهادت خبر اول رسانه جهان حتی معاندین و مخالفین شد؟ تشییع پیکرش نه در شهر خودش که ۵شهر  و ۲ کشور انجام شد و همه مردم شهرهای ایران و بعضی کشورهای جهان را به حرکت در آورد! هزاران ساعت برنامه تلویزیونی، رادیویی و رسانه‌ای اجرا شد! صدها میلیون نفر در منطقه و جهان او را تحسین کردند و از او به عنوان قهرمان یاد کردند! پس از این شهادت، هم در عراق همبستگی ملی ایجاد شد و هم در ایران، در عراق پس از ماه‌ها اعتراض خیابانی بر علیه دولت و سیاست‌های موجود، مردم به اعتراض درمقابل آمریکا پرداختند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند. در ایران نیز پس از وقایع آبان‌ماه توانست درهم‌ریختگی‌ها را سازمان بخشد و جهت مردم را به سمت آمریکا بکشاند و مصمم‌تر و قاطع‌تر از دوره چهل ساله اول انقلاب، شعار مرگ بر آمریکا سر داده شد و انقلابی جدید برپا شد. صدها تحلیلگر جهان عواقب مرگ حاج قاسم سلیمانی را به رشته تحریر در آوردند و تحلیل نمودند!

حاج قاسم کسی بود که نامش پشت مخالفان اسلام را می‌لرزاند و حضورش در هر عرصه و جبهه آرامش‌بخش و محرک جنگاوران و مبارزان و مجاهدان بود. حتی دشمنانش به او احترام می‌گذاشتند و بزرگش می‌داشتند. بسیاری از سیاسیون دنیا آرزوی یکبار دیدن او را داشتند و این را عیان می‌کردند. بدون موافقت او هیچ معامله و معاهده‌ای در خاورمیانه شکل نمی‌گرفت و حل نمی‌شد. وجود حاج قاسم آنچنان برای دشمنان خطرناک شده بود که به دستور قدرتمندترین شخص در جهان و قدرتمندترین ارتش دنیا در نیمه‌های شب، دزدانه و ناجوانمردانه به شهادت رسید؟ آنها اکنون از نام و میراث قاسم سلیمانی بیش از خود او در وحشتند. آنها دیدند چگونه دریای انسان‌ها با شور و شعوری وصف‌ناپذیر برای تشییع جنازه مطهرش به میدان آمدند! دیدند انقلاب اول در گام دوم انقلاب پایه‌ریزی شد و دل‌های ملت را آماده تحقق آرمان‌های او (حاج قاسم) کرد! ملت با شعار انتقام آمدند و رفراندوم بزرگی را به نمایش گذاشتند تا دنیا بداند این ملت همچنان راه خود را می‌پیماید و هیچ مانع و موضوعی آنها را از مسیر خط امام امت دور نمی‌کند و دلشان با امامشان همواره می‌تپد.

آری، حاج قاسم زنده است چون مکتبش زنده است و کاربرد جهانی یافته است و با ترور او مکتبش ترور نخواهد شد، بلکه پرآوازه‌تر به پیش می‌رود. خدا خواست او را عزت بخشد چون به مسلمانان عزت بخشیده بود و عزت ابدی یافت؛ عزتی که تا دنیا دنیاست در دید و چشم مردم جهان خواهد ماند. پیکرش در مرقد مطهرش آرام گرفته، اما دل‌ها همچنان ناآرام است تا انتقام خونش را ببینند.