به گزارش پایگاه خبری “ربیع” مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی بدین شرح صادر نمود:

دفاع مقدس چهل ساله شد و بی شک یکی از صفحات ماندگار و پر افتخار کتاب قطور افتخارات نیم قرنی ذوب آهن اصفهان ، رشادت و همکاری در این دفاع جانانه است .

ذوب آهن اصفهان و تلاشگران آن  با  ایثار عجین هستند ، بلندهمتانی که ذوب آهن را ساختند و از تجربه آن در  پیشبرد انقلاب اسلامی و حماسه آفرینی سال های دفاع مقدس  ، جانبازانه و ایثارگرانه بهره گرفتند و با از خودگذشتگی در همه ی جبهه های دفاع مقدس نقشی ماندگار از خود در حافظه ی تاریخی ملت ایران بر جای نهادند .

ذوب آهنی ها که رزمندگان چهار دهه پیش بودند در سال های دهه ی شصت  و رفتن کارشناسان  خارجی از ایران علاوه بر حفظ تولید در شرایط سخت آن روزگار  و بمباران کارخانه و شهادت تنی چند از همکاران  خود ،  قطعات  مورد نیاز دفاع مقدس را  هم ساختند . ساخت شعله پوش توپ و تانک ، ابزارها ، ادوات ، سنگر و پل تنها بخشی از کارهای عظیمی است که ذوب آهنی ها در آن دوران انجام دادند .

در همان زمان بسیاری از ذوب آهنی ها  نیز در خط مقدم جبهه های غرب و جنوب کشور با ایثار جان شان به شهادت رسیدند ، برخی به اسارت رفتند ، دیگرانی مجروح شدند و تا پایان عمرشان سختی و رنج را به جان خریدند تا اسلام ، ایران  و دستاوردهای انقلاب اسلامی بر جای  بماند . تقدیم ۲۸۷ شهید سرافراز ذوب آهنی سرآمد این افتخارات است.

صنعتگران و کارکنان ذوب آهن اصفهان برای همراهی و همکاری با دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نکردند . ذکر خاطرات ایثارگران ذوب آهن اصفهان در بزرگداشت هفته دفاع مقدس مرور بخشی از تاریخ این دفاع است  و بیانگر جلوه هایی از زندگی جامعه اسلامی و انقلابی ما است . تاریخی که شرح رشادت ها ، جوانمردی ها و ایثار مردمانی شایسته و فداکار است که در سال های حماسه و خون ، قهرمانانه  و گمنام جنگیدند و جاودانه ی تاریخ این سرزمین پر فراز و نشیب شدند .  مطمئناً نام بلند همه ی آنان تا ابد به خیر و نیکی یاد می شود و اجر و پاداش  آنها در بارگاه الهی  ثبت  و محفوظ است.

                                                                          منصور یزدی زاده

                                                                          مدیر عامل ذوب آهن اصفهان