به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازتسنیم، از خبرگزاری «نووستی»، “الکساندر تورچینوف” رئیس شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین اعلام کرد که این کشور روز چهارشنبه یک موشک بالستیک جدید را به منظور تقویت امنیت سواحل خود در دریای سیاه و آزوف، مورد آزمایش قرار داد. این آزمایش از منطقه‌ای نظامی در استان اودسا (جنوب اوکراین) صورت گرفت.

به گفته تورچینوف، پرتاب این موشک بالستیک که قادر است اهداف خود در مسافت ۲۸۰ کیلومتری را نابود کند، باموفقیت انجام گرفت.

در خبر دیگری از اوکراین، “ولادیمیر گرویسمن” نخست وزیر اوکراین بعید ندانست که اجرای وضعیت نظامی در برخی مناطق این کشور پیش از موعد ۳۰ روزه اعلام شده، متوقف شود. وی گفت: «اگر تهدیدی احساس نشود، هیچ دلیلی برای ادامه وضعیت نظامی نخواهد بود.»

پیش از این برخی نمایندگان پارلمان اعلای اوکراین گفته بودند که وضعیت نظامی در ده منطقه کشور، ممکن است در صورت ادامه «تهدیدات از سوی روسیه» تمدید شود.

با توجه به افزایش تنش در روابط روسیه و اوکراین،  “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده که قصد دارد امروز (پنج شنبه) در حاشیه نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا با “سرگئی لاوروف” و “پاول کلیمکین”، وزرای خارجه روسیه و اوکراین دیدار و گفت‌وگو کند. البته این دیدارها بطور جداگانه صورت خواهند گرفت.