به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، به مناسبت هفته تأمین اجتماعی و در راستای ارتقاء سطح آگاهی همکاران از مفاهیم، کارکرد و چالش های حوزه تأمین اجتماعی، از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان با همکاری موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی مسابقه کتابخوانی الکترونیک از تاریخ ۹۸/۴/۲۴ لغایت ۹۸/۴/۲۶ برگزار می شود.
لازم به ذکر است، همکارانی که امتیاز بالای ۷۵ کسب نمایند ۶ ساعت آموزشی برخوردار خواهند بود و به کلیه همکارانی که امتیاز ۱۰۰ را کسب کنند نیز به قید قرعه جوائزی اهداء خواهد شد.

اولین جلسه آموزشی و توجیهی کارشناسان ستاد اقامه نماز در سال جاری با حضور نمایندگان ستاد مرکزی،شرکت های تابعه سازمان تامین اجتماعی و کارشناسان ستاد اقامه نماز با محوریت  آموزش چگونگی ارائه گزارش فعالیت های دستگاه های اجرایی در سامانه سجاده ستاد اقامه نماز در سال ۹۷ توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان برگزار شد.

 معاون فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان در این نشست آموزشی با ابراز خرسندی از توجه سازمان و شرکت های تابعه به اهمیت اقامه نماز اول وقت، گفت: برنامه ریزی جلسات مدیران باید به گونه ای صورت گیرد که توفیق حضور در نماز جماعت را داشته باشند.
مهدی ساجدی  با بیان اینکه نباید تداخل جلسات با زمان اقامه نماز، کارکنان را از این موهبت باز دارد، اظهار داشت: سازمان در سنوات گذشته در حوزه اقامه نماز عملکرد خوبی داشته و امید است که هر روز بر شمار نمازگزاران در نمازخانه ها و مساجد افزوده شود.
وی افزود: نمازخانه های ادارات و واحد های اجرایی و مراکز درمانی و شرکت های تابعه باید در بهترین مکان و در نهایت پاکیزگی و زیبایی باشد.
مدیر ارزیابی و نظارت ستاد اقامه نماز کشور نیز در این نشست گفت: با توجه به تجربیات سال های گذشته ستاد و به منظور سرعت در ارائه گزارش ها و بخصوص حذف مکاتبات بصورت کاغذی  ستاد اقدام به طراحی  سامانه جامع نماز با عنوان سامانه سجاده نمود که دستگاه ها و نهاد ها بتوانند فعالیت های مرتبط با اقامه نماز خود را در آن ثبت و مورد ارزیابی قرار گیرند، در سال های اخیر سعی بر این بوده که جلسات آموزشی و برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز برای دستگاه های متقاضی اجرا گردد.
جواد حیرانی در خصوص نحوه ارزیابی نماز ادارات و دستگاه های اجرایی  افزود: ارزیابی نماز ادارات بر اساس اجرای توافقنامه تنظیم شده بین ستاد اقامه نماز و دستگاه اجرایی انجام می گردد و پس از بررسی هیئت ارزیابی نماز مراتب به ستاد اقامه نماز، انعکاس داده خواهد شد.
وی اظهار داشت: در سال گذشته برخی از ادارات کل و مدیریت های درمان سازمان تأمین اجتماعی امتیاز کامل و مطلوبی در نماز کسب نمودند که از سوی مسئولین ستاد اقامه نماز استان مربوطه مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته اند.
لازم به ذکر است در این جلسه نمایندگان سازمان تامین اجتماعی از اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان، بانک رفاه کارگران، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران، شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین  و گروه پزشکی حکمت حضور داشتند.