به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از رودسر، جشن واگذاری و اهدای ۱۰ هزار و ۳۷۳ فقره سند روستایی ظهر امروز با حضور جمعی از مسؤولین کشوری و استانی در مسجد روستای لله رود بخش مرکزی رودسر برگزار شد.

اعطا ۱۴۵ هزار سند روستایی در گیلان
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در این مراسم ایجاد توسعه در روستاهای کشور را از اهداف دولت خواند و اظهار کرد: بنیاد مسکن در بخش‌های گوناگون تهیه و بازنگری طرح هادی، بهسازی واحدهای بافت‌های فرسوده و گردشگری روستایی، تأمین زمین برای افراد نیازمند جهت ساخت مسکن و اجرای پروژه‌های عمرانی دیگر فعالیت دارد تا مردم در رفاه و آرامش باشند.

محمدرضا شاملو از سنددار کردن ۶ میلیون واحد روستایی خبر داد و افزود: تاکنون سه میلیون و ۴۹۰ هزار سند روستایی در روستاها و شهرهای با جمعیت پایین ۲۵ هزار نفر اعطاشده است.

وی با اشاره به اینکه با صدور سند تثبیت مالکیت افراد بر روی ملک خود انجام می‌شود، گفت: در گیلان ۱۴۵ هزار سند صادرشده که ۱۰ هزار و ۳۳۷ واحد مربوط به شهرستان رودسر است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن با اعلام آمادگی بنیاد مسکن برای ارائه سند روستایی در استان گیلان تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری گیلان، ثبت و اسناد و بنیاد مسکن امضاشده که در آن مقررشده تا سالانه ۲۵ هزار سند در گیلان صادر شود.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در حوزه طرح‌های هادی و بهسازی روستاها به‌رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات مالی دولت افزود: بنیاد مسکن در سال گذشته بیش از ۱۳ میلیارد تومان در شهرستان رودسر هزینه کرده که از این میزان سه میلیارد تومان برای قیر و چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از ردیف ملی و حوادث کمک شده است.

شاملو با اشاره به سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌های بنیاد مسکن در خصوص ساخت‌وسازها و تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی در گیلان بیان کرد: این آب‌وخاک، سرمایه‌های ملی و بین نسلی ما هستند باید در حراست و نگه‌داری آن تلاش کنیم.

تأکید بر ضرورت بازنگری طرح هادی در توسعه و پیشرفت روستاها
نماینده مردم رودسر و املش نیز در این مراسم صدور سندهای روستایی پس از انقلاب را یک اقدام خوب و هدفمند خواند و اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته موجب شده تا اسناد مالکیت زمین‌های زیادی صادرشده است.

اسدالله عباسی بر لزوم تداوم هم‌افزایی بین ادارات جهت صدور اسناد مالکیت در شهرستان رودسر و املش تأکید کرد و افزود: اعطای اسناد مالکیت موجب تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از نزاع و اختلافات ملکی، ارتقای توسعه پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود.

وی بر ضرورت بازنگری طرح‌های هادی جهت توسعه و پیشرفت روستاها تأکید کرد و گفت: همکاری و مشارکت دهیاران و شوراها و مردم با بنیاد مسکن در جهت عمران و آبادانی روستاها لازم است.

واگذاری ۲۲۰ جلد سند مالکیت در روستای لله رود بخش مرکزی
بخشدار مرکزی رودسر نیز در این مراسم اظهار کرد: داشتن اسناد املاک و اراضی موجب افزایش مشارکت و فعالیت روستائیان می‌شود که این خود به توسعه پایدار روستا کمک می‌کند.

حبیب رمضانی با اشاره به صدور ۱۰ هزار و ۳۷۳ سند روستایی در شهرستان رودسر افزود: تعداد ۲۲۰ جلد سند صادرشده مربوط به روستای لله رود است که این امر با همکاری و مشارکت اداره ثبت، اسناد و املاک و بنیاد مسکن انجام‌گرفته است.

انتهای پیام/