به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، پیمان زندی ظهر امروز در جلسه هماهنگی اردوی جهادیمسؤولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد:  آن چیزی که امروز همه ما را گردهم آورده، تفکر بسیجی است که به کمک سیل‌زدگان به‌شتابیم.

وی تصریح کرد: هیئت و بسیج مدلی از محبت است و مردم نشان دادند بسیجی و هیئتی هستند و اجازه نمی‌دهند کاری بر روی زمین بماند.

رئیس امور اصناف و بازرگانان ایران خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۰ هزار میلیارد تومان لوازم خانگی به مردم سیل‎زده اعطای می‎کند که در همین راستا اعلام کردیم از کدام واحدهای صنفی خرید کنند تا بتوانند از تخفیف و کمک‌های اصناف نیز بهره‌مند شوند.

زندی با بیان اینکه سیلاب جمعیت زیادی از استان‌های درگیر سیل را ناراحت کرد و به‎دنبال آن مردم ایران متاثر شدند، افزود: از همان روزهای نخست وقوع سیلاب در گلستان وارد میدان شدیم.

وی گفت: افتخار داشتم که به عنوان نماینده تام‎الاختیار وزارت صنعت در ستاد مدیریت بحران حضور داشته باشم و نیازهای اساسی از طریق مدیت بحران استان دنبال شود.

رئیس امور اصناف و بازرگانان ایران یادآور شد: از روز پنجم فروردین در مکاتباتی که با مراکز استان‌ها داشتیم همه را برای کمک‎رسانی به استان‌های سیل‎زده بسیج کردیم.

زندی متذکر شد: برای سه بخش صنعت، معاون و اصناف که تحت تأثیر سیل قرار گرفتند ستاد پشتیبانی در استان‌های سیل‌زده تشکیل شد تا به شکل تخصصی مشکلات آنها پیگیری شود.

وی افزود: ۵۰۰ هزار گونی از سایر استان‌ها تامین کردیم و در بخش پوشاک نیز در مدت زمان کوتاه تمام پوشاک مردم سیل‌زده را تامین کردیم.

رئیس اصناف کشور متذکر شد: در بخش معادن مکاتبه‌ای با استانداران استان‎های سیل‎زده انجام شد تا در این بخش امکانات برای کمک سیل‌زدگان به‌کارگیری شود.

انتهای پیام/۸۳۰۱۵