به گزارش پایگاه خبری ربیع، همایش گرامیداشت اهدا کنندگان برتر خون در اصفهان به مناسبت ۲۴ خرداد مصادف با ۱۴ ژوئن روز جهانی اهداکنندگان خون در آمفی تئاتر روباز پردیس هنر واقع در منطقه شش شهرداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان در این همایش که با حضور جمعی از مدیران شهری و استانی، اعضای شورای اسلامی شهر، هنرمندان و جمع کثیری از مردم برگزار شد، اظهار کرد: در اسفند ماه سال گذشته و زمان افتتاح پردیس هنر اعلام کردیم در عید نوروز و تابستان، این محل، مرکز شادی مردم خواهد شد و امشب این موضوع را به عینه دیدیم و شما جمع پرشور شاهد این موضوع بودید.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: زمانی که دو سال پیش مسئولیت شهرداری اصفهان را بر عهده گرفتم، محل پردیس هنر تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و کسی باور نمی‌کرد با سرعت، دقت و ۳۰ میلیارد تومان هزینه امروز چنین مکان روبازی که محل آرامش خانواده‌ها می‌تواند باشد و نمونه آن در کمتر جایی پیدا می‌شود مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انسان حقوق متعددی دارد، افزود: حق حیات، حق دسترسی به آب شرب سالم، حق داشتن هوای پاک و … از جمله حقوق متعدد بشر است اما حقی مانند خون که نیازمندان به آن نیاز دارند حقی است که می‌تواند جان انسانی را نجات داده و حیاتی را تداوم بخشد. کسانی که این حق را مورد توجه قرار می‌دهند و به نیازمندان خون خویش را هدیه می‌کنند اقدامی ایثارگرانه انجام می‌دهند و ما باید تلاش کنیم چنین فرهنگ‌هایی متناسب با کرامت انسانی افراد، نهادینه شود.

نوروزی تاکید کرد: این عمل ایثارگرانه باید به یک فرهنگ تبدیل شود. اگر هر نیازمندی احساس کند کسانی هستند که با احساس مسئولیت نیازهای آنان را تأمین می‌کنند دیگر دغدغه‌ای نخواهد داشت. اهدا کنندگان خون انسان‌های ایثارگری هستند که از خود می‌گذرند تا دیگران نیازهای خود را مرتفع کنند.