به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک‌زایی در گفت و گویی ضمن اشاره به آیه شریفه «وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ؛ نصرت تنها از سوی خداست» انقلاب اسلامی ایران را مصداق نصرت‌ الهی دانست و اظهار داشت: نصرت الهی متوجه کسانی می‌شود که ظرفیت و زمینه لازم برای بهره‌برداری از این نصرت‌ها و پیروزی‌ها را برای خود فراهم کرده باشند.

وی اطاعت از پیامبر خدا یا رهبر الهی را شرط نخست نصرت الهی دانست و گفت: برای این‌که نصرت الهی پدیدار شود، نباید نزاع صورت بگیرد زیرا نزاع، سستی و افول قدرت را به همراه دارد؛ در جنگ بدر مسلمان‌ها پیروز شدند ولی سرانجام به دلیل آنکه این زمینه‌ها را در خودشان از بین بردند و تابع دستورات رهبر و فرمانده خود نبودند، شکست خوردند.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی با تأکید بر این‌که در جریان انقلاب اسلامی تمام ابرقدرت‌ها پشتیبان حکومت پهلوی بودند، تصریح کرد: آنان حتی به امام خمینی(ره) اجازه ندادند در ایران زندگی کند و به این امید که امام(ره) نمی‌تواند در خارج کشور کاری از پیش ببرد، وی را تبعید کردند اما خدای متعال طبق وعده خویش عمل کرد و ملت ایران پیروز شد.

وی افزود: ملتی که با استقبال با شکوه از امام خمینی(ره) در ۱۲ بهمن ماه نشان داد که آمادگی اطاعت از دستورات امام را دارد، روزی که امام رحلت کرد، مردم پرشورتر از ۱۲ بهمن ماه برای بدرقه امام(ره) آمدند و لذا نصرت الهی همواره همراه مردم ما بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی به حمایت ابرقدرت‌ها از صدام در جریان هشت سال جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: علیرغم همه این دشمنی‌ها، به دلیل ایستادگی در برابر طاغوت‌ها روز به روز بر عظمت و شکوه ملت ایران افزوده می‌شود.

وی در پایان سرافرازی ملت ایران و نیل به تمدن باشکوه اسلامی با پرچمداری ملت ایران را از خداوند خواستار شد.