به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابوالحسن آروانی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان لرستان که در بخشداری کوهنانی و با حضور استاندار، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، فرماندار کوهدشت، جمعی از مدیران کل لرستان و شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: احداث سد و نیروگاه سیمره مشکلات عدیده‌ای را برای مردم این بخش ایجاد کرده که می‌توان به روند فزاینده مهاجرت، ایجاد مانع در مسیر توسعه روستاهای همجوار سد، عدم پرداخت مطالبات کشاورزان منطقه رماوند بساط بیگی و قیمت‌گذاری ناعادلانه و تبعیض‌آمیز اراضی آنان اشاره نمود.

وی افزود: مردم بخش کوهنانی، سد و نیروگاه سیمره را غاصب و ظالم می‌دانند چراکه این سد زمین‌ها و اراضی کشاورزی مردم را همانند کودتا، غصب نموده و از پرداخت مطالبات کشاورزان و قیمت‌گذاری واقعی اراضی آنان خودداری می‌کنند.

امام‌جمعه کوهنانی اظهار داشت: امیدوارم استاندار لرستان و ریاست کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی، به جد پیگیر این موضوع بوده و حق‌وحقوق کشاورزان زحمتکش این منطقه را از سد و نیروگاه سیمره دریافت کنند.

الهیار ملکشاهی نیز در این جلسه ضمن تائید سخنان امام‌جمعه کوهنانی بیان داشت: این‌یک واقعیت است که به این مردم ظلم شده است، مردم املاکی داشته‌اند که با آبگیری سد و نیروگاه سیمره زیرآب رفته و سال‌هاست که به این دلیل، منبع درآمد خود را ازدست‌داده و موفق به دریافت وجه اراضی خود نشده‌اند.

وی یادآور شد: متأسفانه متولیان سد و نیروگاه سیمره قسمتی از این اراضی را با یک‌سوم قیمت واقعی کارشناسی نموده‌اند و بخش اعظم این اراضی که هم‌اکنون زیرآب قرار دارد کارشناسی و قیمت‌گذاری نشده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از کشاورزان این منطقه با از دست دادن منبع درآمد خود به حاشیه شهرهای بزرگ مهاجرت نموده و با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند.

ملکشاهی با اشاره به لزوم تسریع در پرداخت حق‌وحقوق کشاورزان این منطقه، بیان کرد: از وزیر نیرو سؤال نموده‌ایم و به‌زودی نیز در مجلس حاضر می‌شود تا با حضور نماینده کشاورزان در این زمینه پاسخگو باشند که چرا پس از سال‌ها آبگیری این سد، هنوز مطالبات کشاورزان بخش کوهنانی پرداخت نگردیده و موجب نارضایتی مردم شده‌اند.

انتهای پیام/