به گزارش پایگاه خبری ربیع، وزنه بردار فوق سنگین کشورمان با توجه به مخالفت فدراسیون جهانی رسما شانس حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد.

داستان راهیابی کیانوش رستمی و سعید علی حسینی به رقابتهای گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو و کسب سهمیه حضور در این رویداد بزرگ مدتهاست که نقل محافل ورزشی است که گویا تصمیم اخیر فدراسیون جهانی، آب پاکی را روی دست یکی از این مدعیان ریخت.

سعید علی حسینی وزنه بردار فوق سنگین کشورمان که به دلیل عدم حضور در رکوردگیری رقابتهای جهانی نتوانست در این مسابقات به روی تخته برود و متعاقب آن فرصت حضور در میادین گزینشی المپیک را هم از دست داد، درخواست خود را برای حل این مشکل به متولیان ورزش ارائه داد. وی خواهان حضور در رقابتهای گزینشی سوئیس شده بود که گویا این موضوع با توجه به پاسخ فدراسیون جهانی بطور کامل منتفی شد.

بر این اساس کمیته ملی المپیک کشورمان با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی خواستار حضور این دو وزنه‌بردار در مسابقات گزینشی شده بود که تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی با رد درخواست ایران در خصوص علی حسینی، درخواست او را نپذیرفت. هر چند که کیانوش رستمی هنوز شانس حضور در مسابقات گزینشی را دارد.

دلیل اصلی مخالفت فدراسیون جهانی با درخواست علی حسینی، اقدام دیرهنگام برای ثبت نام حضور در مسابقات گزینشی المپیک۲۰۲۰ سوئیس عنوان شده است.

به این ترتیب سعید علی حسینی شانس حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد، چراکه او در دوره دوم برگزاری میادین گزینشی المپیک در هیچ یک از مسابقات از جمله رقابتهای جهانی حضور نداشت و طبق قوانین فدراسیون جهانی، دیگر شانسی برای حضور در المپیک ندارد.

البته کیانوش رستمی همچنان شانس رسیدن به المپیک را دارد و می تواند در مسابقات گزینشی پرو وزنه بزند، اما او نیز به دلیل ناکامی در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ تایلند، کار بسیاری سختی را برای کسب امتیازات لازم برای دریافت سهمیه المپیک را پیش رو دارد.