به گزارش پایگاه خبری ربیع، مصطفی رجبی مشهدی  با اشاره به افزایش مصرف برق کشور در روزهای اخیر گفت: میزان مصرف از مرز  ۶۵ هزار و ٢٩٢ مگاوات نیز عبور کرده است. این میزان نشان دهنده افزایش میزان مصرف کشور از ابتدای سال تاکنون است که اهمیت مدیریت مصرف را نشان می دهد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه در  برخی از استان‌هایی که انرژی مصرف آنها در ساعات پیک‌ بیشتر شده، مجبور به استفاده از نیرو گاه‌های برق آبی شده ایم، گفت: در بخش عمده ای از کشور افزایش دما، شرایط سختی را برای تامین برق رقم می زند که مانند دو هفته گذشته با کمک و همکاری مردم شرایط تامین برق را به خوبی پیش ببریم.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته دما، از متوسط ۱۰ سال گذشته افزایش پیدا کرده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه دمای حداقل تغییر می‌کند و باعث روشن شدن کولر در صبح‌ها می شود، مصرف نیز افزایش می‌یابد و این نیازمند ملاحظات است.

او گفت: به جز نوار شمالی  و بخشی از شمال غرب کشور ، افزایش دمای قابل ملاحظه‌ای داریم که  افزایش دما از روز ۴ تیرماه آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد. در استان‌هایی که انرژی مصرف آنها در ساعات اعلام‌ شده بیشتر شده، ما مجبوریم از نیروگاه‌های برق آبی‌مان استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت برق با بیان اینکه تفاوت این هفته با هفته بعد در مصرف برق آن است که علاوه بر استفاده از نیروهای برق آبی ممکن است توان لازم برای برای پاسخگویی را هم نداشته باشیم افزود: این بی نظمی در مصرف برق ممکن است به محدودیت منجر شود.

رجبی مشهدی با بیان اینکه در استان‌های صنعتی از ساعت ۱۴ یا ۱۶ به بعد به بارگیری اقدام می‌کنند، گفت: باید دقت کنیم و تذکرات لازم را بدهیم چراکه در صورت عدم رعایت آنها مجبور هستیم که از نیروگاه‌های برق آبی استفاده کنیم.

ایسنا