به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از کرمانشاه به نقل از دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، حضرت آیت‌الله شیخ مصطفی علما در نشست کارگروه  سبک زندگی ایرانی اسلامی، اظهار داشت: بسیاری از فرهنگ‌های وارداتی جدید نظیر آپارتمان‌نشیی، غذاهای ناسالم، کم‌تحرکی‌، کم‌تحملی در زندگی زناشویی و راحت شدن طلاق  رفتارها و فرهنگ‌های‌ست که امروز مردم و به‌خصوص جوانان ما را گرفتار کرده و از زندگی زیبای ایرانی اسلامی که پیش از این داشتیم دور انداخته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج در جوانان، گفت: عوامل زیادی دست به دست هم داده است که سن ازدواج را در بین جوانان بالا برده که بخشی از این عوامل توسط دولت و نظام باید حل شود و بخشی نیز با تغییر فرهنگ قابل تغییر خواهد بود.

وی گفت: نظام و دولت‌های جمهوری اسلامی  وظیفه دارند که بحث مسکن و اشتغال جوانان را پیگیری کنند و اگر هر دولتی می‌توانست درصدی از مسکن آن‌ها را در قالب مسکن‌های کوچک  احداث می‌کرد این مشکل برطرف می‌شد.

علما افزود: در بحث اشتغال کوتاهی‌های فراوانی می‌شود که می‌توان به همین استان کرمانشاه اشاره داشت، چرا که این استان با استعدادهای فراوانی طبیعی اگر مدیریت و تدبیر واقعی وجود داشته باشد نباید جوانی بیکار بماند و تقریبا در همه کشور چنین است.

وی گفت: بخشی از این مشکل نیز بر عهده خود مردم است که با تغییر و بازگشت به سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌توانند از بارهایی که بر دوش جوانان گذاشته‌ایم کم کنند که می‌توان به آسان گرفتن عروسی‌ها، مهریه‌های سبک و حمایت جوانان برای حفظ زندگیشان اشاره داشت.

انتهای پیام/پ