به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از اراک، بهروز اکرمی صبح امروز در نشست ستاد اربعین استان مرکزی اظهار کرد: امام حسین (ع) برند آزادگی بشریت از ابتدا تا انتهای خلقت و الگوی تعریف شده برای هر انسان آزاده در تمامی نقاط جغرافیایی در همه اعصار است.

وی اربعین را یک راهکار در راستای جهانی کردن ارزش‌ها و نام و روش امام حسین (ع) عنوان و تصریح کرد: اربعین بهترین شیوه، مسیر و منطق برای جهانی کردن سرور آزادگان است و مساعدت و همکاری در عرصه اربعین سعادت است که خداوند نصیب مسئولان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: اربعین نمایش قدرت شیعه است و امام حسین (ع) متعلق به تمام بشریت جهان است.

اکرمی با بیان اینکه‌ کارگزاران دولت باید تلاش کنند سبقه مردمی اربعین محفوظ بماند، افزود: مسئولیت مدیران خدمتگزاری به زائرین است و در این راستا تمامی کمیته‌ها باید تلاش کنند به این سبقه مردمی خدشه‌ای وارد نشود و همواره کنار مردم حرکت کنند.

وی تأکید کرد: سبقه معنوی اربعین نیز نباید تضعیف شود چراکه نگاه ما به اربعین سمبلیک نیست و این نگرش ارزشی در سبقه معنوی اربعین باید با ارائه راهکارهای ویژه از سوی مردم و مسئولان هر ساله افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بر شکل‌گیری کمیته‌های ستاد اربعین در کوتاه‌ترین زمان تأکید کرد و گفت: نقطه‌ضعف و قوت مرتبط با هر کمیته باید احصا شود چراکه خروجی اقدامات مسئولان باید در راستای تسهیل روند اعزام زائرین به مقصد باشد و با آرامش خاطر به مبدأ بازگردند.

اکرمی با بیان اینکه زائرین نباید دغدغه جانبی داشته باشند افزود: تأمین وسایل نقلیه، امنیت و بهداشت وظیفه مسوولان است و زائران باید به هدف معنوی خود بپردازند و باید خروجی همه کمیته‌ها و ستاد اربعین در این راستا باشد.

وی بر کاهش هزینه‌ها در کمیته‌های آیین اربعین تأکید و بیان کرد: کمیته‌ها باید برای سال جاری خلاقیت و ابتکاراتی نیز ارائه دهند و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی با کاهش هزینه‌ها بهترین خدمات را به زائرین ارائه دهند.

دبیر ستاد اربعین نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده و عملکرد مطلوب اعضای ستاد اربعین در سال گذشته اظهار داشت: استان مرکزی یکی از بهترین استان‌ها در ارائه خدمات مطلوب به زائرین در کشور مطرح است که تحقق این مهم در راستای همدلی و انسجام همه مسئولان و مردم بود.

محسن امیدی افزود: برای ستاد اربعین سال جاری کمیته پشتیبانی نیز به سایر کمیته‌ها اضافه می‌شود.

وی با یادآوری اقدامات سال گذشته ستاد اربعین استان گفت: توسط استان مرکزی پارکینگی در شهر مهران ایجاد شد که ظرفیت ۸۰ هزار خودرو را داشت که اکنون این ظرفیت به ۱۰۰ هزار رسیده است.

انتهای پیام/