به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، حجت الاسلام محمد تقی رهبر درخطبه های این هفته نماز جمعه شهر اصفهان با اشاره به ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری افزود: فرد اصلح باید خصوصیاتی همچون یار و یاوراسلام و قرآن،مدافع ولایت ،حامی خط امام و اسکتبارستیزی داشته باشد.
وی داوطلبان انتخابات را به رعایت قوانین و مقررات هنگام تبلیغات انتخاباتی فراخواند و افزود:انتخابات باید در فضای آرام و به دور از هرگونه جنجال و حاشیه ای برگزار شود.
امام جمعه موقت اصفهان همچنین با تبریک میلاد حضرت مسیح(ع) گفت: حضرت مسیح (ع) از پیامبران اولوالعزم هستند و مورد تکریم جامعه مسلمانان است.
وی افزود: مردم مسلمان ایران با جامعه مسیحی هیچگونه تعارضی نداشته و ندارد و این سیاست صهیونیستی است که بین مسلمانان و مسیحیان ایجاد فتنه و تفرقه می کند.
حجت الاسلام رهبر همچنین ضمن اشاره به ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: در واقعه سال ۸۸ عده ای فریب خورده و با هدایت بیگانگان بر آن بودند تا فتنه عظیمی را بر پا کنند و ضربات جبران نا پذیری را به کشور و نظام وارد کنند.
وی افزود: هدف این فتنه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود که این حیله با هدایت رهبری معظم انقلاب و بصیرت مردم در ۹ دی برملا شد.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با حوادث ۸۸ افزود: روشنگری می تواند فتنه را خنثی کند و رهبر معظم انقلاب در روز ۹ دی ملت با یک حرکت خودجوش وارد میدان شد و با مواضع محکم خود مشت فتنه را باز و خنثی کردند.
وی ادامه داد: در اصفهان نیز مردم عملکرد درخشانی برای خنثی کردن فتنه ۸۸ بر جا گذاشتند.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به شیطنت ها و دسیسه های جدید آمریکا پس از مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام گفت:با تشکر از مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان، به مسئولان توصیه می کنیم ضمن هوشیاری در برخورد با غربی ها ،به بیگانگان اعتماد نکنند وبه تواناییهای درونی کشور تکیه کنند.
وی همچنین به مناسبت هفته وحدت گفت :وحدت بین مسلمانان باید هرچه بیشتر از قبل تقویت شود و ایجاد اختلاف ابزار مهم دشمن و سیاستمداران صهیونیستی است.
وی در پایان با اشاره به وقایع اخیر نیجریه و نیز شهادت سمیر قنطاراز فرماندهان حزب الله لبنان در سوریه گفت: اینها تجلی انقلاب اسلامی ایران است و مطمئن باشید در نهایت پیروزی با اسلام است.