، حجت‌الاسلام قاسم دانشی بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی همایش قرآنی کشوری و استانی در بم اظهار داشت: این همایش با حضور ۸۰ نفر از مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره اتحادیه مؤسسه‌های قرآنی از پنج استان کشور و مدیران استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری این همایش در پنجشنبه اول بهمن ماه امسال افزود: بیان کرد: راهی که قرآن نشان می‌دهد بهترین است و مشکلات امروز جهان اسلام دوری از قرآن است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بم نیز با بیان اینکه مهم‌ترین سند تاریخی ما مسلمانان قرآن کریم است، اظهار کرد: امروز به خاطر مشکلاتی که در جامعه وجود دارد باید در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی و توجه مردم به قرآن گام‌های موثری برداریم.

عباس زورونی افزود: ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه امری مهم است و باید در کنار سایر شئون زندگی مورد توجه باشد.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسه‌های قرآنی استان کرمان افزود: اتحادیه قرآنی استان در نظر دارد همایش کشوری مؤسسه‌های قرآنی با حضور استان‌های خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان و تعداد ۴۵۳ نفر از مدیران استان مؤسسه‌های قرآنی استان کرمان برگزار می‌شود.

روح‌الله ابراهیمی با اشاره به وجود  ۳۳۵ خانه قرآنی و ۱۱۸ مؤسسه قرآنی در استان ابراز داشت: ازاین تعداد ۹۴ مؤسسه و خانه قرآنی در شرق استان مشغول فعالیت هستند.

وی هدف از برگزاری این همایش را بازدید مدیران قرآنی از ظرفیت‌های منطقه از جمله ارگ تاریخی بم و بازسازی شرق استان دانست و عنوان کرد: ما سعی داریم از حضور این افراد که می‌توانند در ترویج فرهنگ اسلامی موثر باشند، استفاده کنیم.