به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از قزوین، حجت الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه الوند در جلسه شورای اداری شهرستان البرز  که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه حکومت ما اسلامی است و ما به‌عنوان کارگزاران و خدمت‌گزاران نظام محسوب می‌شویم، بنابراین لازم است تا  در راستای تحقق خواسته‌های امام زمان(عج) گام برداریم.

وی با اشاره به پیش رو داشتن هفته‌ جوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع) گفت: جوانان ما باید اهداف انقلاب و نظام مهدوی را دنبال کنند و البته آینده جامعه ما نیز به دست جوانان است .

امام جمعه شهر الوند اضافه کرد: یکی از مسیرهای تحقق امیدآفرینی ساخت حوزه اقتصاد کشور است و از این رو با توجه به نامگذاری سال به نام رونق تولید، وظیفه همه ما حرکت در مسیر تحقق این شعار است.

وی تاکید کرد: شهرستان البرز با توجه به صنعتی بودن و دارابودن کارخانه‌های متعدد باید موتور محرکه را به سمت تولید هدایت کند.

امام جمعه الوند ادامه داد: از مسؤولان انتظار می‌رود در ارتباط با بحث فرسودگی و مشکلات مالی قدم‌های موثری را بردارند و ‌همچنین همه دستگاه‌ها در مسیر رونق تولید ملی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: بیشترین مراجعه جوانان در بحث اشتغال است چرا که به منظور معیشت و حل مشکل مسکن، داشتن یک شغل مناسب ضرورت دارد.

وی عنوان کرد: در بحث رونق تولید لازم است تا در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، دامی و تولید فعالیت‌های خود را پررنگ‌تر کنند.

مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تروریست نامیدن سپاه توسط ترامپ اعلام کرد: دشمن از هر نقطه‌ای که ضربه بخورد نسبت به همان نقطه اظهار نظر می‌کند.

 وی یادآور شد: زمانی که دشمن فعالیت‌های سپاه را در عراق و سوریه دید شروع به اظهارنظر کرد که مطابق فرمایش مقام معظم رهبری این‌ها احمق‌های درجه یک هستند زیرا از هرجا که ضربه‌ بخورند بیشتر واکنش می‌دهند.

مهدوی توضیح داد: ولایت راس نظام جمهوری اسلامی است و راهپیمایی  و همچنین شرکت نمایندگان مجلس و مسئولان با لباس مقدس سپاه تجدید بیعتی با نظام ولایت و پاسداران بود.

امام جمعه الوند خاطر نشان کرد:  سیل  می‌تواند امتحان الهی باشد که  خوشبختانه این سیل با مدیریت داخلی و تدبیر دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح و مردم کمترین تلفات را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: در شهرستان البرز مدیریت بحران به موقع وارد عمل شد و این امر موجب شد تا صدمات ناشی از سیل کاهش یابد که البته، کم لطفی‌هایی هم از استان صورت گرفت که موجب هدایت آب رودخانه به سمت شهر شده بود.

وی عنوان کرد: در استان ما بارش به  حدود ۵۰ میلی‌متر رسید و البته آب رودخانه با تغییر مسیر غیرطبیعی خود هم‌چنان در زمین‌های کشاورزی است که در صورت بارش مجدد مناطقی در معرض خطر قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه در مناطقی از شهرستان کشاورزان مورد حمایت قرار نگرفته اند گفت: امروز کشاورزان خود وارد عمل شده‌اند و از این رو از بخشدار انتظار می‌رود پیگیری‌های خود را حضوری انجام دهد.

مهدوی اظهار کرد: با همکاری دادستان و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته کانال برای رودخانه یالیان ‌احداث شود.

وی اعلام کرد: اگرچه مسئله‌ سیل امروز به اتمام رسیده اما خدمتگذاری و توجه به مردم به صورت جهادی باید ادامه داشته باشد.

امام جمعه الوند در پایان با اشاره به آسیب بارش‌های اخیر به زمین‌های کشاورزی گفت:  برخی زمین‌ها از بین رفته که باید پیگیری شود تا این خسارت‌ها جبران شود.

انتهای پیام/