به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان و به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، امام جمعه اصفهان گفت: از آنجا که واحدهای زیادی از دانشگاه آزاد اسلامی در استان اصفهان در حال فعالیت هستند نقش این دانشگاه در تربیت جوانان و پیشبرد امور فرهنگی استان قابل توجه است.

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و سایر اعضا برگزار شد.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان در حاشیه جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: تشکیل جلسات هیئت امنای استانی اختیارات بیشتری به استان‌ها داده و امور را تسهیل کرده و کار مسئولان دانشگاهی استان‌ها را راحت‌تر کرده است.

وی نقش دانشگاه آزاد اسلامی در پیشبرد امور فرهنگی استان اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بدون شک دانش و علم در پیشرفت استان و به تبع آن کشور نقش بسزایی دارد و از آنجا که واحدهای زیادی از دانشگاه آزاد اسلامی در استان اصفهان در حال فعالیت هستند نقش این دانشگاه در تربیت جوانان و پیشبرد امور فرهنگی استان قابل توجه است.

حمید میرزاده نیز در این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شده برنامه و بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بررسی و گزارشی از عملکرد این استان در بودجه سال ۱۳۹۳ و برنامه‌های در دست اجرا سال ۱۳۹۴ ارائه شود.

وی با اشاره به تهیه برنامه آمایش آموزشی سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی و تقدیم آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: این برنامه با ۳۱ برش استانی و بر اساس پیشنهادات استان‌ها تهیه شده است؛ همچنین در این برنامه گرایش‌ها و فعالیت‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تمام استان‌ها با توجه به نیازها، امکانات، توانایی، اقلیم، صنعت و خدمات حوزه استان پیش‌بینی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه برنامه ۵ ساله ششم و برنامه افق ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی نیز در دست تهیه است، تصریح کرد: در برنامه افق ۱۴۰۴ دانشگاه، فعالیت‌های استان‌ها بر اساس توانایی‌های آنها در نظر گرفته شده که به تدریج در هیئت‌ امنای استانی مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: فلسفه تشکیل هیئت‌ امنای استانی در دانشگاه واگذاری حداکثر امور و اختیارات بیشتر به استان‌ها است.

*توجه به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان جزء برنامه‌های اصلی دانشگاه است

میرزاده خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: ۲ درصد بودجه طرح‌های فرهنگی، ۲ درصد بودجه امور ورزشی و ۲ درصد بودجه حوزه دانشجویی باید در برنامه بودجه استان لحاظ شود.

وی در پایان با بیان اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری لازمه خودکفایی میهن اسلامی توجه به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان است، خاطر نشان کرد: این موضوع به‌عنوان یک برنامه اصلی در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در دست اقدام است.

بودجه استان اصفهان در زمینه درآمد و هزینه ۴۰۰ میلیارد تومان و از حیث منابع و مصارف ۵۰۰ میلیارد تومان مورد تایید اعضای هیئت امنای این استان قرار گرفت.

همچنین سند توسعه واحدهای دانشگاهی استان مبتنی بر آمایش سرزمینی و برنامه ششم استان با اصلاحاتی تصویب شد و مقرر شد اصلاحات مدنظر، در کمیسیون دائمی هیئت امنای استان مطرح شود؛ تایید کمیسیون دائمی هیئت امنا به منزله مصوبه هیئت امنا باشد و به استحضار این اعضا برسد.