نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: باید خط و خط گرایی در انتخابات اسفند امسال شکسته شود و فقط عقل و ایمان در رای دادن مد نظر قرار گیرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه­های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان افزود: در انتخابات نباید خط و خط گرایی مطرح باشد بلکه باید به نامزدهای سالم و توانمند رای بدهیم.
وی تاکید کرد: اگر به کسی که بدانیم اصلح نیست رای دهیم به جامعه خود خیانت کرده­ایم.
امام جمعه اصفهان شرکت در انتخابات را یک عبادت و خدمت به جامعه اسلامی دانست و گفت: در انتخابات باید مانند همیشه مواظب فتنه و فتنه گر باشیم.
وی با بیان اینکه در انتخابات نباید دعوا باشد، افزود: بلکه باید با حفظ انسجام و وحدت مراقب باشیم که افراد نفوذی به مجلس­های خبرگان یا شورای اسلامی راه نیابند.
وی با بیان اینکه عده­ای از هم اکنون شروع به شبهه افکنی در انتخابات آینده کرده­اند، افزود: باید مواظب این موارد باشیم و همیشه احتمال دهیم که دشمن فتنه­گری می­کند.
آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه کشور را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به موضوع انتخابات نیز اشاره کردند و آن را نعمت بزرگی برای کشورمان دانستند.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات، افزود: در انتخابات باید حق الناس، رعایت شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه انتخابات در جمهوری اسلامی همیشه سالم و مطمئن برگزار شده است، اضافه کرد: بهترین انتخابات در دنیا در جمهوری اسلامی ایران برگزار می­شود که یکی از افتخارات ماست.
وی با طرح این سوال که چرا عده­ای از نامطمئن بودن انتخابات دم می­زنند تصریح کرد: این طور نیست که عده ای از دولت یا خارج از دولت تصمیم داشته باشند که انتخابات نادرست برگزار شود و همیشه دقت شده است که افراد ناشایست وارد مجلس نشوند و رای مردم از بین نرود.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ممکن است در انتخابات اختلاف­ها یا اشکالاتی بوجود آید، ادامه داد: اما اینکه بگوییم اصل انتخابات باطل است، کار اشتباهی است.
وی همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره فتنه ۸۸ اضافه کرد: در انتخابات ۸۸ حدود ۴۰ میلیون نفر رای دادند اما عده ای گفتند که در یکی یا دو صندوق تقلب شده و باید همه انتخابات را باطل کنیم.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: ادعای آنها اشتباه و غرض آنها این بود که آشوب کنند نه اینکه حق را بشنوند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تاکید کرد: همه مسئولان، نماینده­ها و مردم ما مراقب هستند تا اشتباهی در انتخاب انجام نشود.
وی به بخش دیگری از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب، نماز جمعه را قرارگاه هدایت، بصیرت و تقوی خواندند زیرا دشمن در مقابل ما در حال جنگ است و ما در نماز جمعه باید در برابر دشمن بایستیم و مردم را بیدار کرده و راه های نفوذ دشمن را به آنها معرفی کنیم.
امام جمعه اصفهان همچنین به اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط آل سعود اشاره کرد و افزود: چنین خیانتی و به شهادت رساندن این مجاهد بزرگ از طرف آل سعود، تعجب برانگیز نبود زیرا این خاندان هر روز به اسلام خیانت و جنایت جدیدی مرتکب می­شوند.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: آل سعود در کشورهای مختلف به نام اسلام به مسلمانان و اسلام ضربه می­زند و بطور نیابتی از طرف کفار و دشمنان اسلام با مردم سوریه، بحرین، یمن و خود مردم شیعه عربستان می­جنگد.
وی به قیام ۱۹ دی توسط مردم قم در سال ۱۳۵۶ نیز اشاره کرد و افزود: این قیام مردم و به شهادت رسیدن عده­ای از جوانان و طلاب، مقدمه­ای برای تظاهرات دیگر و بزرگداشت شهدا و منجر به بیرون رفتن شاه از کشور شد.
وی تاکید کرد: ما قیام ۱۹ دی را فراموش نمی­کنیم زیرا روحانیت و مردم قم به خوبی فهمیدند که دشمن چه قصدی دارد و این قیام منشاء خیر و پیروزی انقلاب اسلامی شد.