رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مصلح :
الویت قراردادن وجه دینی شهدا بروجه تقد سی
به گزارش پایگاه خبری ربیع رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مصلح گفت: باید وجه دینی شهدا را بر وجه تقدسی آنها الویت قرار داد و بیشترسبک زندگی دینی شهدا براساس تکالیف شرعی تبین شود و تنها به برگزاری این یادواره ها اکتفا نکرد
سردار باقر زاده در مراسم اختتامیه کنگره ملی سرداران ویک هزار و۴۰۰شهید شهرستان فلاورجان که در مسجدجامع شهرکلیشاد برگزار شد تصریح کرد : باید این یادواره شهدا نتایج ملموس تری داشته باشد که خروجی این یادواره ها چاپ خاطرات والدین شهدا و وصایای شهدا است که باید بصورت مکتوب چاپ ونسل به نسل منتشر وتجدید چاپ شود.
وی با تأکید بر اینکه وصایای شهدا باید براساس روایات واحادیث نوشته ومکتوب شود گفت: وصایای شهدا باید براساس روایات واحادیث نوشته ومکتوب ونسل به نسل منتشر وتجدید چاپ شود.
رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مصلح به یکصد و۵۱شهید ، ۳۰۰جانباز شهرکلیشاد وسودرجان ویک هزار و۴۰۰شهید و دو هزار و۸۰۰ جانباز این شهرستان اشاره کرد وافزود : این رقم تعداد شهدا به جانبازان در این شهر ونیز شهرستان نسبت یک به دو است که از آن به عنوان یک سند پرافتخار شهر وشهرستان که باید جزء تقویم افتخارات این شهرستان ثبت کرد.
سردارباقر زاده به دو مقوله علم وذکر اشاره کرد وگفت: نتیجه ذکر غفلت شکنی است و در زبان عرب از یادواره شهدا به ذ کرا تعبیرمی شود که از نتایج مهم یادواره های شهدا همین غفلت شکنی است .
وی نتیجه علم رانجات انسان از جهل ونادانی بیان کرد افزود: باید با سیره و روش شهدا برخورد تعقل شود وسیره و روش رفتاری شهدا از دانش به بینش وبه ترتیب به کشش ، کوشش که در نتیجه به منش شهدا برسیم چراکه تنها دانش صرف کافی نیست.
رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مصلح به نقل یکی از توریست های خارجی در سفر به ایران اشاره کرد وگفت: در یکی از این یادواره ها یکی از توریست های خارجی در دیدار با بنده اشاره به شهدا کرد وگفت اگر شهدا نبودند از دین خبری نبود وباید قدر شهدای کشورخود را بدانید.
وی در بخش اول مطا لب بالا خطاب به خواهران افزود : عفاف وحجاب پشتوانه شهادت است چراکه حیا وعفت ۱۰ قسمت دارد که نه قسمت آن به بانوان مربوط می شود وجایگاه تأثیرگذاری عفاف وحجاب در دین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ومدافعین حرم نتیجه تربیت چنین فرزندانی از نسل امروز هستند.
سردارباقرزاده از شهدا به مثابه مدال آوران جامعه تعبیر کرد وگفت: شهدا به مثابه مدال آوران جامعه هستند که طراز و رکورد را در جامعه ارتقاء می دهند و در این میان می توان به شهید حججی اشاره کرد که طرازهای شهادت را ارتقاء داد وبه ابا عبدالله حسین نزدیکتر شد.
وی راه رسیدن به عزت وعظمت را اطاعت از امر ولایت بیان کرد وافزود : تنها راه رسیدن به عزت وعظمت اطاعت از امر ولایت است که باید متذکر شویم چراکه ولایت امر از بزرگترین نعمت های الهی است وشهدا در پیمودن به محبوب که همان را ه حق حقیقت است ازتردید ودو دلی عبورکرده وآنهاشاهد وما مشهود هستیم.
بصیرت و روشنگری دو موهبت شهدا به انسانها
رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مصلح به دو موهبت شهدا اشاره کرد وگفت: شهدا انسانها را ازدو موهبت بهره مند می کنند یکی دعوت به هوشیاری وپایداری که هوشیاری ، معرفت وبصیرت وپایداری همان استقامت است که شهدا به مراتب از ما مطالبه می کنند.
ودیگری دستگیری ویاری رساندن به انسانها که همان روشنگری است.
وی آیه ۱۶ سوره کهف مبنی بر روشنگری شهدا را مورد اشاره قرار داد وافزود: در این آیه از شهدا به چراغ هدایت که همان روشنگری است تعبیرو بیان شده که شهدا با روشنگری خود امواج فتنه را درهم می شکنند و موجب تبلور وارتقاء ارزشهای دینی درجامعه می شوند و آنها در انتخاب دین و دنیا از دین دست برنداشته و در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از میهن حضور چشمگیری داشتند.

در پایان از ۹خانواده دوشهید تجلیل وتقدیر شد.