به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، وی به المیادین گفت: واشنگتن به هر طریقی می کوشد قبل از پایان یافتن عمر دولت کنونی عراق توجیهی برای ماندن در این کشور پیدا کند.
این مقام عراقی افزود که با توجه به دیدگاه محتاطانه عراق و در صورت پافشاری این کشور بر مخالفت با حضور نظامی خارجی، واشنگتن به حضور نظامی در اقلیم کردستان عراق روی خواهد آورد.
پارلمان عراق پنجشنبه گذشته با تصویب قانونی از دولت خواست جدول زمانبندی شده ای را برای خروج نیروهای خارجی از عراق مشخص کند.
واشنگتن در پایان نوامبر سال ۲۰۱۷ خروج چهارصد تن از مجموع ۲ هزار تفنگدار دریایی خود را از سوریه اعلام کرد و این در حالی است که این کشور دارای پنج هزار نظامی در عراق است.
این گزارش می افزاید، عراق دسامبر سال گذشته میلادی پس از سه سال درگیری با داعش در برخی مناطق این کشور، پایان نبرد با این گروه تروریستی را اعلام کرد.
در آغاز ماه فوریه نیز سخنگوی حیدر العبادی نخست وزیر عراق در گفت و گو با المیادین از کاهش تدریجی شمار مستشاران، نیروها و مربیان نظامی ائتلاف بین المللی خبرداده بود.
وی گفته بود که ورود سربازان آمریکایی به عراق به درخواست این کشور صورت گرفته و در حال حاضر با پیروزی بر داعش تنها شماری از مربیان نظامی باقی خواهند ماند.

انتهای پیام /*